Foto: rallyemotions.lvAr Ota Tanaka uzvaru šodien Talsos noslēdzās Latvijas rallija čempionāta ceturtais posms.

Visas dienas garumā sacensību līderis bija krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks, kuram pirms noslēdzošā ātrumposma bija izdevies izveidot jau 7.5 sekunžu pārsvaru, kas bija samērā daudz, ņemot vērā, cik sīvi abi braucēji cīnījās savā starpā. Tomēr 27 km garajā “DELFI” ātrumposmā Lukjaņuks nolauza riteni un zaudēja nepilnas 4 minūtes, kas uzvarēt ļāva Tanakam.

Kamēr Tanakam uzvara arī N4 klases vērtējumā, otro vietu absolūtajā ieskaitē guva cits igaunis, Timmu Korge, kurš visas dienas garumā ierindojās drošā trešajā vietā. Savukārt uz trešo vietu pēc Lukjaņuka neveiksmes pacēlās pašmāju braucējs Raimonds Kisiels, kurš vienīgais šajās sacensībās piedalījās ar WRC tehniku. Viņam arī uzvara R4 klasē.

Aiz pirmā trijnieka Talsos palika Mārtiņš Svilis, kurš aiz sevis atstāja Lietuvas pilotus Dominiku Butvilu, kuram uzvara R4 klasē, kā arī Vitautu Švedu. Savukārt pērnā gada Talsu rallija uzvarētājs Jānis Vorobjovs šoreiz bija tikai septītais, piekāpjoties Švedam tikai par 0.03 sekundēm, kamēr aiz viņa palika Aivis Egle.

Pēdējā ātrumposmā neveiksmi piedzīvoja arī pirms tam sestajā vietā esošais Rainers Auss, kurš bija spiests apstāties, lai nomainītu riteni. Viņa un Lukjaņuka zaudētais laiks uz pirmo desmitnieku pēdējā brīdī ļāva pacelties krievam Staņislavam Travņikovam un Jānim Berķim, kurš izcīnīja desmito vietu.

R2 klasē tikmēr uzvarēja Ralfs Sirmacis, kura galvenais konkurents Emīls Blūms šodien apmeta vairākus kūleņus un no cīņas par uzvaru izstājās priekšpēdējā ātrumposmā.

Neveiksmīgi rallija beidzās arī Haraldam Šlēgelmilham, kurš pēdējā ātrumposmā vienā no līkumiem izslīdēja un apgāzās. Pirms tam Šlēgelmilhs debijas rallijā ierindojās 20. vietā absolūtajā ieskaitē.

LRČ turpināsies ar jūlija vidū notiekošo Tallinas ralliju.

Talsu rallija kopvērtējums

Vieta Pilots Valsts Automobilis Klase Laiks
1. Ots Tanaks EST Subaru Impreza N4 1:00:53.6
2. Timmu Korge EST Mitsubishi Lancer Evo IX N4 +26.9
3. Raimonds Kisiels LAT Mitsubishi Lancer WRC05 A+ +31.4
4. Mārtiņš Svilis LAT Mitsubishi Lancer Evo VIII A+ +1:06.1
5. Dominiks Butvils LTU Mitsubishi Lancer Evo X R4 +1:09.5
6. Vitauts Šveds LTU Mitsubishi Lancer Evo X R4 +1:15.8
7. Jānis Vorobjovs LAT Mitsubishi Lancer Evo IX N4 +1:15.9
8. Aivis Egle LAT Mitsubishi Lancer Evo X N4 +1:53.4
9. Staņislavs Travņikovs RUS Mitsubishi Lancer Evo IX R4 +2:21.5
10. Jānis Berķis LAT Mitsubishi Lancer Evo VIII A+ +3:27.4