Foto: Gary Anderson

“F1LV

“Pirelli” ir atteikušies no sākotnējiem plāniem riepu izmaiņās un vismaz līdz Ungārijas GP izcīņai riepu sastāvs paliks nemainīgs.

Sākotnēji riepu izmaiņas tika plānotas uz Kanādas GP, bet vēlāk pārceltas uz Lielbritānijas GP posmu. Taču ņemot vērā lietu piektdienas treniņos Kanādā, izmainītās riepas netika pienācīgi notestētas un “Pirelli” nolēmuši problēmu risināt citiem ceļiem.

Galvenais iemesls, kāpēc “Pirelli” vēlējās veikt izmaiņas riepu sastāvā bija virsējās kārtas atslāņošanās pārduršanas gadījumā. Vēlāk riepas virskārta sadalījās gabalos un tas radīja ne tikai sliktu PR iespaidu, bet arī drošības draudus. Tagad kompānija ir nolēmusi problēmu risināt izmainot riepas ražošanas procesu, bet nemainot sastāvu.

“Mēs pieņēmām šo lēmumu, jo Kanādā lietus dēļ nebija iespējams riepas pienācīgi pārbaudīt, kā arī tādēļ, ka komandas nespēja vienbalsīgi vienoties par nepieciešamo izmaiņu veikšanu,” teikts “Pirelli” paziņojumā.

Tostarp kompānija paziņoja riepu tipus, kas tiks izmantoti gaidāmajos GP posmos: Lielbritānijā tās būs vidējās un cietās riepas, Vācijā mīkstās un vidējās, bet Ungārijā vidējā un cietā tipa riepas.