Attēls: Wikimedia Commons

Lielbritānijas GP izcīņa Silverstonā – skaitļi un dati.

“F1LV

Britu GP un Silverstonas dati

Lielbritānijas GP risināsies jau 64to reizi un šajā valstī Lielās Balvas izcīņa ir notikusi ik gadu kopš Formula 1 čempionāta sākuma. Vienīgi Itālija vēl var palepoties ar to pašu. Šī būs jau 47tā F1 sacīkste Silverstonas trasē, kamēr pārējās britu GP sacīkstes notikušas arī Eintrī un Brendshečas trasēs.

Esošā Silverstonas trase ir 5.901km gara un kopā sacīkstē būs jāveic 52 apļi. 16 no notikušajām 46 sacīkstēm (35%) ir uzvarētas no pirmās starta pozīcijas, bet 13 no otrās (28%). “McLaren” komanda Silverstonā ir uzvarējusi 12 reizes, bet “Ferrari” to spējuši 13 reizes, lai gan šajā nedēļas nogalē labākas iespējas šo ciparu papildināt ir Maranello komandai. No pilotiem šeit visvairāk triumfējis Alens Prosts – 5 uzvaras, turklāt francūzis to izdarījis četru dažādu komandu sastāvā. Apļa rekords Silverstonā ir 1:30.874s, kuru 2010.gadā uzrādīja Fernando Alonso.

Red Bull teritorija

Statistika liecina, ka kopš 2009.gada Silverstonas trase ir “Red Bull” teritorija: trīs uzvaras un trīs pole četrās sacīkstēs. Komandas piloti šajā laikā izlaiduši no rokām tikai vienu pjedestālu, no astoņiem iespējamiem – 2010.gadā Sebastiana Fetela mašīnai jau pirmajā aplī tika pārdurta riepa un pat nesktoties uz to viņš finišēja septītajā vietā. Sniegums kvalifikācijā četros gados ir bijis iespaidīgs – komandas piloti startējuši no pirmās rindas sešas reizes no astoņiem mēģinājumiem un nekad nav bijuši zemāk par 4.starta vietu. Visubeidzot – nevienam pilotam četros gados nav izdevies sacīkstē apdzīt “Red Bull” formulu. Jau sestdien “Red Bull” komanda var izcīnīt 50to pole savā pastāvēšanas vēsturē, turklāt interesanti, ka pirmā pole komandai tika izcīnīta tikai pirms četriem gadiem – 2009.gada Ķīnas GP.

Foto: Williams/LAT“Williams” svinēs 600. Grand Prix

Šajā nedēļas nogalē savā māju posmā “Williams” komanda svinēs savu 600to Grand Prix startu. Komandas debija notika pirms 36 gadiem, bet pirmā uzvara tika izcīnīta pirms 24 gadiem. Pirmo uzvaru “Williams” komandai 1979.gada Lielbritānijas GP posmā Silverstonā atnesa Kleijs Regaconi (attēlā). Kopš tā laika vienība ir izcīnījusi 114 uzvaras un finišēju uz goda pjedestāla 297 reizes, kā arī kopā izcīnījusi 16 titulus: 9 Konstruktoru kausus un 7 pilotu čempiona nosaukumus.

Tostarp apaļo 600 Grand Prix jubileju daži Formula 1 statistikas eksperti cenšas klusām apstrīdēt, jo savulaik 1982.gadā Sanmarīno GP izcīņā FISA-FOCA kara dēļ “Williams” boikotēja sacīksti, lai gan statistikā tā tika ieskaitīta, kā ‘startēta’. Turklāt estēti varētu ‘piekasīties’ arī attiecībā par Frenka Viljamsa pirmo veidojumu – “Frank Williams Racing Cars” komandu, kas bija aktīva no 1969. līdz 1976.gadam un ja pieskaitām klāt šos Grand Prix, tad cipars jau ir pāri 700.

Avoti: Autosport.com,  TheF1StatBlog, Forix.com