Foto: Aldis Putniņš

“F1LV

“Red Bull” pilots Marks Vēbers ir apstiprinājis, ka sezonas izskaņā viņš pametīs Formula 1 čempionātu un pieņems “Porsche” piedāvājumu.

Markam Vēberam vēl šonedēļ tika piedāvāts jauns līgums no “Red Bull” komandas un kompānijas īpašnieka Dītriha Matešitca, tomēr austrālietis ir nolēmis beigt savu F1 karjeru un pievērsties izturības sacīkstēm, kurās viņš startēja vēl pirms F1 karjeras.

Tādejādi Vēbers pieliks punktu 12 gadus ilgajai karjerai un 2014.gadā pievienoties “Porsche” WEC projektam – vācu autoražotājs centīsies atkal iekarot Lemānas 24 stundu sacīksti.

“”Porsche” ir sarakstījuši auto sacīkšu vēsturi un kā ražotājs tas augstākais līmenis tehnoloģiju un snieguma ziņā,” paziņoja Vēbers. “Es ar nepacietību gaidu, kad varēšu pievienoties programmai pēc F1 sezonas izskaņas. “Porsche” ir uzstādījuši sev augstus mērķus un es nevaru vien sagaidīt, kad varēšu pilotēt vienu no ātrākajiem sacīkšu prototipiem pasaulē.”

Jāatgādina, ka Marks Vēbers Formulā 1 debitēja 2002.gadā “Minardi” sastāvā un savā debijā finišēja piektajā vietā mājās Austrālijā. Vēlāk sekoja pāreja uz “Jaguar” un neveiksmīgas divas sezonas “Williams”, bet pēdējos septiņus gadus austrālietis ir pavadījis “Red Bull” komandā, kur guva arī pirmo un pārējās astoņas GP uzvaras, un 2010.gadā cīnījās par čempiona titulu līdz pat pēdējam posmam.

Pēc Vēbera paziņojuma sāksies cīņa par “Red Bull” otrā pilota vietu, uz kuru pretendē abi “Toro Rosso” braucēji Žans Ēriks Verņē un Daniels Rikjardo, kā arī “Lotus” pilots Kimi Raikonens. Nevar aizmirst, ka Sebastians Fetels nesen pagarināja savu līgumu ar “Red Bull” uz vēl vienu sezonu un paliks komandā vismaz līdz 2015.gada izskaņai.

1 KOMENTĀRS

  1. Скатертью дорога 😀
    Vēbers ir klasisks Kultharda, Barikello, Bergera, Ervaina, Herberta (un varbūt pat Masas) tipa braucējs, kurš savas karjeras sākumposmā demonstrējis vairāk vai mazāk daudzsološu sniegumu, bet, nokļūstot vadošā komandā, izmocījis dažas uzvaras, taču stabili palicis kādas superzvaigznes ēnā. Ja tā tieši – šādus kadrus tautā sauc par lūzeriem.
    Tā kā Vēbera aiziešana ir tikai ķeksīša ievilkšanas vērta.