Foto: Peugeot sports

Sebastians Lēbs dominēja Paikspīkas sacensību kvalifikācijas braucienā, kur francūzis bija gandrīz piecas sekundes uz jūdzi ātrāks par tuvāko sekotāju.

5.1 jūdzes kvalifikācijas braucienu Lēbs pabeidza ar laiku 3:26.153s, kamēr viņa tuvākais sekotājs bija Romēns Dimā, kura rezultāts bija 3:43.556s un kurš startē ar “Norma” prototipu, kamēr Lēbs ar “Peugeot 208 T16 Pikes Peak” prototipu.

Ātrākais laiks kvalifikācijā ļauj Sebastianam Lēbam sacīkšu dienā pirmajam veikt savu braucienu kalnā un līdz ar to viņa braucienu neietekmēs citu pilotu incidenti vai aizķeršanās. Šeit apskatāmi kvalifikācijas rezultāti “Time Attack” un “Unlimited” klasēs.

Foto:  DriveeONoslēgusies kvalifikācija arī citās klasēs, tostarp elektro automobiļu kategorijā, kur kopā piedalās 7 dalībnieki, ieskaitot Andra Dambja radīto eO PP01, kuru pilotē Jānis Horeliks. Latvieši kvalifikācijā, kas notika citā distancē, uzrādīja piekto laiku – 02:46.7s, kamēr ātrākais bija amerikānis un sacensību debitants Gregs Treisijs.

Interesanti, ka “Electric” klasē startē arī astoņkārtējais Paikspīkas sacensību uzvarētājs Nobuhiro Tadžima, kurš kvalifikācijā palika trešais, un Dakaras rallija uzvarētājs Hiroši Masuoka, kuram otrais laiks. Šeit apskatāmi kvalifikācijas rezultāti “Electric”, “Open Wheel”, “Exhibition”, “Pikes Peak Vintage” un “Pikes Peak Open” klasēs.

Sacīkste risināsies 30.jūnijā un īdzjutēji to varēs vērot tiešsaitē Red Bull mājas lapā. Starts pirmajam dalībniekam pēc Latvijas laika tiks dots 17:00.

1 KOMENTĀRS

  1. Cerams, ka kvalifikācijas rezultāti ir mānīgs lielums un sacensībās mūsējie ‘nodos uguņus’. Noteikti būs jāpaskatās un jātur īkšķi!
    Tiesa, ne visai augstā kvalifikācijas pozīcija liek aizdomāties par vienu medijos galīgi neatspoguļotu aspektu. Proti, cik Jānim Horelikam ir bijusi iespēja šo eO notestēt? Visur plaši aprakstīts, cik kruta ir mašīna, kā tā būvēta utt. Bet, vai Jānim ir bijusi iespēja to tā kārtīgi apgūt? Es ne mirkli nešaubos par to, ka Horeliks ir viens no labākajiem Baltijas braucējiem, tomēr 500+ zirgspēku prototips ar elektro dzinēju droši vien ir samērā specifisks verķis. Un nav kaut kā dzirdēts par nopietniem testiem Biķerniekos vai kādā citā trasē. Jeb varbūt es kļūdos?

  2. Kāds var paskaidrot tos rezultātus? Horeliks ir 5-tais no 7-ņiem atpaliekot no līdera 18 sekundes, kas ir diezgan cienījami, bet ir acīmredzami, ka tie, kas ir aiz viņa, nav konkurētspējīgi, vai norāvuši mēģinājumu, jo atpaliek gandrīz par minūti. Kāpēc tik liela starpība?