Foto: ekrānšāviņš

Viens no galvenajiem notikumiem Lielbritānijas GP laikā bija masveida riepu plīsumi, kas izraisīja haosu sacīkstes laikā.

“F1LV

Kopā tika pārplēstas piecas kreisās aizmugurējās un viena kreisā priekšējā riepa sešiem dažādiem pilotiem, tomēr bojājumi (iegriezumi riepās) tika manīti vēl daudziem citiem pilotiem. Tostarp sacīkšu uzvarētājs Niko Rosbergs nomainīja riepas un izrādījās, ka kreisā aizmugurējā ir smagi cietusi un sāk jau atdalīties liels gumijas gabals.

Daudz akemņu tika samests “Pirelli” dārziņā, taču riepu ražotājiem šeit jāuzņemas tikai daļa vainas, jo kā video skaidro BBC tehniskais eksperts Gerijs Andersons, tad pie vainas varētu būt interesanta veidojuma iekšējā trases apmale “Aintree” līkumā, par ko tika ziņots jau sacīkstes laikā. Pāris centimetru apmale ar asām malām ir ceļā riepai brīdī, kad centrbēdze ‘slidina’ mašīnu virzienā prom no līkuma iekšmalas.

Jāpiebilst, ka šajā līkumā un apmales konstrukcijā nav nekas mainīts jau kopš 2010.gada, tomēr uz šo sezonu ir mainījušās “Pirelli” riepu sānu daļas iekšējā konstrukcija un ne velti arī kompānijas sporta boss Pols Hemberijs pēc finiša Silverstonā atzina, ka “daļa no trases elementiem ir atstājusi negatīvu iespaidu tieši uz 2013.gada versijas “Pirelli” riepām”.

1 KOMENTĀRS

 1. Ne jau tur ir problēma, ka kāds dabū mīksto. Problēma ir tur, kas notiek ar riepu pēc tam, kas sadalās pirmreizinātājos un aizlido pa gaisu. Bet kā teica izcilais Latvijas F1 eksperts Lipska kungs, sezonas vidū riepu specifikāciju mainīt nedrīkst 😀 Tad nu gaidīsim kad kāds dabūs feisā 🙂

  • Žēl, ka Tev (tāpat kā lielākajai daļai trulo DELFI komentētāju) trūkst spējas saskatīt starpību starp riepu pastiprinātu dilšanu atsevišķu komandu formulām atsevišķās trasēs un to, kas notika Silverstonā.

   Jā, es vēl joprojām domāju, ka mainīt noteikumus (pēc savas būtības riepu maiņa tāda ir) sezonas vidū ir absurds.

   Tajā pat laikā absurds ir tas, kas notika vakar sacīkstēs. Uzskatu, ka Pirelli vajadzētu mainīt riepas jau uz nākamo sacīksti. Te gan jāsaka, ka līdz ar to vajadzētu dot iespēju komandām tās papildus notestēt.

   • Nu ko darīt, ja Tev trūkst spējas saskatīt, ka šīs odziņas ir no tā paša dārziņa 🙂 Visiem nav dots 🙂

   • Viss ir atkarīgs no prioritātēm. Pirms Silverstonas svaru kausos bija dilstošas riepas pret noteikumu maiņu. Tajā gadījumā prioritāte bija noteikumu saglabāšāna.

    Pēc Silverstonas svaru kausos pret noteikumu maiņu jau ir pilotu drošība. Tāpēc prioritāte mainās, jo pilotu drošība tomēr ir svarīgāka.

    Bet nu šis komentārs nav domāts Tev, jo Tev, kā jau pats izteicies “nav dots”. Rakstu citiem, kuriem domāšana ir nedaudz niansētāka par “Pirelli sucks/ Ferrari rulez” līmeni. 😉

   • Savu seklo domāšanas līmeni lūdzu nepārnes uz citiem. Kā reiz Tava argumentācija bija no sērijas Kimi rulez līmenī. Ja atceries, viens no argumentiem kāpēc tajās riepās bija nepieciešamas izmaiņas bija drošibas līmenis dēl atslānošanās un izjukšanas, kas jau bija novērota. Un tieši dēļ tāda domāsanas veida kā Tavējais tas viss tika norauts pa bremzēm, jo kā tceries Pirelli bija gatavi veikt izmaiņas uz Silverstonu jau nu točno, bet pat uz Kanādu. Kā labi saproti nomainot riepas pamatni tā jebkurā gadījumā vairs nebūs tā pati riepa un tieši dēl ši seklā domāsanas veida – man ir mirkļa izdevīgums, tāpēc neko nemainām, lietas nonāca līdz Silverstonas iznākumam. Mana nostāja kā reiz bija izmaiņas nepieciešamas neatkarīgi no tā vai no tā iegūs Pitkinens, Fetkinens vai Alonsinens Tā lūk niansētais domātāj 🙂