Foto: Gary Anderson

“Pirelli” ir nolēmuši uz gaidāmo Ungārijas GP posmu vest mīkstāka sastāva riepas nekā sākotnēji tika plānots.

“F1LV

Vairākas komandas, tostarp “Lotus”, asi kritizēja “Pirelli” riepu izvēli uz Ungārijas GP izcīņu. Sākotnēji tika izvēlētas cietās un vidējās riepas, kas šai trasei pēc “Lotus” domām bija pārāk konservatīva izvēle.

Arī riepu kompānija tagad ir nonākusi pie līdzīga secinājuma un uz Hungaroringā plānoto sacīksti piedāvās mīkstās un vidējās riepas. “Pirelli” skaidro, ka pāreja uz mīkstāku riepu tipu bijusi iespējama, jo izmainīta riepu iekšējā konstrukcija, kas bija kā reakcija uz Lielbritānijas GP sacīkstē notikušajiem riepu plīsumiem.

“Atgriešanās pie 2012.gada sezonas riepu konstrukcijas mums ir ļāvusi Ungārijā izmantot mīkstākā sastāva riepas,” skaidroja “Pirelli” preses sekretāre.

Tādejādi šogad Ungārijā būs tāda paša riepu izvēle kā pērn – mīkstās un vidējās, tomēr jāņem vērā, ka šogad viss riepu cietības spektrs ir gājis vienu soli uz mīkstāko gumijas sastāva pusi.

Šīs izmaiņas noteikti nebūs pa prātam “Red Bull” un “Mercedes” komandām, kurām noteiktos apstākļos bija problēmas ar mīkstāko tipu riepu izturību. Abas vienības vēl krietni pirms riepu incidentiem Silverstonā lobēja “Pirelli” izmantot konservatīvāku riepu stratēģiju, lai pilotiem sacīkstēs nebūtu tik ļoti jātaupa riepas. Savukārt apmierinātas ar šo lēmumu noteikti būs “Lotus”, “Ferrari” un “Force India” komandas, kuru formulas tik intensīvi nedeldē riepas.

1 KOMENTĀRS