Foto: ekrānšāviņš

FIA Motoru sportu padome ir oficiāli apstiprinājusi, ka sākot ar Ungārijas GP posmu būs spēkā jauni noteikumi boksu celiņā.

“F1LV

Pēc tam, kad Nirburgringā ritenis no Marka Vēbera “Red Bull” formulas notrieca FOM operatoru, FIA paziņoja, ka vēlas paātrināt jauno boksu celiņa noteikumu ieviešanu. Sākotnēji tie bija plānoti uz 2014.gada sezonu.

Līdz ar to jau Ungārijas GP stāsies spēka noteikumi par ātruma ierobežojumu boksu celiņā. No līdzšinējiem 100 km/h formulu ātrums sacīkstēs tiks ierobežots līdz 80 km/h un tas attieksies uz visu nedēļas nogali. Izmaiņas tiek veiktas ar domu par drošības standartu uzlabošanu – arī mehāniķiem būs vieglāk izstrādāt refleksus mašīnas apkalpošanai, jo visās nedēļas nogales sesijās ātruma ierobežojums boksu celiņā paliks nemainīgs – 80 km/h.

Attiecībā uz Hungaroringa trasi, kur boksu celiņa garums ir 341 metrs, jaunie noteikumi ievērojami var ietekmēt startēģiju. Līdz šim boksu celiņš Ungārijas trasē bija jāveic 12.3 sekundēs, bet ar jauniem noteikumiem tā pati distance būs jāveic 16.4 sekundēs. Tas nozīmē, ka katra boksu apmeklējuma kopējais laiks būs vismaz par 4 sekundēm ilgāks. Šīs izmaiņas varētu mudināt komandas izvēlēties stratēģiju ar mazāk boksu apmeklējumiem.

Tāpat ir apstiprinātas arī izmaiņas attiecībā uz boksu celiņā strādājošo komandu darbinieku aprīkojumu – turpmāk visiem būs jāvelk ķiveres.

1 KOMENTĀRS