Foto: Aldis Putniņš

Mika Hakinens ir atzinis, ka cītīgi strādā pie tā, lai viņa protežē Valteri Botass būtu labas iespējas turpināt karjeru Formulā 1.

23 gadus jaunais soms šajā sezonā debitēja “Williams” sastāvā, tomēr komandas sniegums atkal piedzīvoja kritumu un Botass vēl nav izcīnījis nevienu punktu, kamēr komandas biedrs Pastors Maldonādo iepriekšējā posmā Ungārijā atnesa “Williams” pirmo punktu sezonā.

Turklāt tieši Ungārijā parādījās baumas par to, ka “Williams” komanda, kurai ir partnerattiecības ar krievu “Russian Time” GP2 komandu, nākamajā sezonā varētu dot iespēju kādam no krievu pilotiem. Kā galvenais kandidāts tiek minēts Vitālijs Petrovs, kurš arī intervijā krievu presei atzina, ka ir sarunās ar Grūvā bāzēto komandu.

Tostarp Mika Hakinens, kurš kopā ar savu bijušo menedžeri Didjē Kotonu pieskata Botasa karjeru, paziņoja, ka meklē labākās iespējas somu pilota karjeras turpinājumam.

“Mēs nopietni strādājam, lai atrasu Valteri labāko iespējamo risinājumu,” paziņoja Hamkinens. “Es domāju, ka viņa sniegums šajā sezonā ir bijis iespaidīgs. Viņš ir labās rokās.”

Pats Botass atzina, ka “Williams” līmenis šogad nav ļāvis viņam parādīt  savu potenciālu, izņemot spaljo kvalifikāciju Kanādā, kad Botass uzrādīja trešo rezultātu.

“Zemā konkurētspēja, protams, nepalīdz,” skaidroja Botass. “Ja es regulāri cīnītos starp vadošajiem desmit pilotiem, tad visi mani redzētu krietni biežāk un redzētu, ko es spēju paveikt. Tomēr jāsaka, ka pirmā sezonas puse man nav bijusi nemaz tik slikta.”

Kopvērtējumā Valteri Botass ir 17.vietā un tas ir visaugstāk no pilotiem, kas nav izcīnījuši punktus. Tostarp “Williams” komanda jau ir atlaidusi savu tehnisko vadītāju Maiku Kuglanu un viņa vietā nolīgusi Patu Simondu, kurš pirms tam strādāja “Marussia” komandā.

1 KOMENTĀRS

  1. Ak, liekulīgā F1 pasaule! Botasam iespaidīgs sniegums?! Viņš esot labās rokās?! KURĀ VIETĀ?
    Pirmkārt, viņš (es atvainojos par izteicienu) ir sūdīgās rokās, jo Williams šosezon ir komanda, kas piedzīvo vislielāko izgāšanos. Nav pat izslēgts, ka šī ir īstena pirmsnāves stadija un iepriekšējā sezona bija tikai tāds agonijas žirgtums. Un otrkārt – ja tu brauc reāli nekonkurējošā komandā un nespēj iebraukt punktos, tad kas te ir iespaidīgs? Tas, ka dažos posmos izdodas pārspēt vēl pāris džekus, kuri nebrauc Marussia vai Caterham?
    Nē, man nav nekas pret somu puisi, taču vajag saukt lietas īstajos vārdos – šī sezona ar Williams ir totāla neveiksme!