Foto: commons.wikimedia.org

Ungārijas GP laikā Fernando Alonso pietiekami skarbi izrunājās par “Ferrari” komandu – iepriekš par tādiem gājieniem no Maranello tika atlaisti pat vēl varenāki piloti.

“F1LV

Nemeklēsim dziļākas paralēles, tomēr Alonso izteikumi par “Ferrari” un tiem sekojošā Luka di Montidzemolo reakcija daudziem atsauca atmiņā 1991.gada notikumus ar Alenu Prostu. Toreiz pirms Austrālijas GP izcīņas “Ferrari” bez ceremonijām atlaida uz to brīdi veiksmīgāko pilotu Formula 1 vēsturē.

“Visas sezonas laikā es esmu komandai uzsvēris un atzīmējis “Ferrari” mašīnas problēmas un defektus, tomēr neviens īsti neklausās vai nedzird mani,” divas nedēļas pirms Austrālijas pēc Japānas GP posma žurnālistiem skaidroja Prosts.

Patiesībā šo kritiku “Ferrari” sadzirdēja un jau nākamajā posmā komandas menedžmenta direktors Klaudio Lombardi paziņoja: “Mēs kā komanda vienmēr esam atvērti konstruktīvai kritikai, taču Prosts atļāvās pārāk daudz kritiskas piezīmes ārpus komandas.”

Pats francūzis atpūtās Austrālijas kūrotā, kad viņu sasniedza šokējošās ziņas par to, ka viņa pakalpojumi komandai vairs nav vajadzīgi un par to, ka viņa vietā Adelaidā startēs “Ferrari” testu pilots Džani Morbidelli. No tā brīža “Ferrari” komandas un franču bezdarbnieka dialogs notika ar preses relīžu starpniecību.

Prosts paziņoja, ka “Ferrari” attieksme ir bijusi brutāla, kamēr “Ferrari” atbildēja: “Prosta uzvedība neatbilda nekādiem standartiem.” Francūzis nākamajā paziņojumā lika saprast, ka tas ir viņa pēdējais vārds un viņš gatavojas šo ķīviņu pārcelt uz tiesas zāli, jo viņa līgums ar komandu bija līdz 1992.gada izskaņai. Arī “Ferrari” nepalika atbildi parādā: “Arī mēs varam uzsākt tiesvedības procesu un šobrīd izskatās, ka mēs to darīsim.”

Līdz tiesai tomēr process nenonāca – Prosts palika bez darba 1992.gada sezonā, tomēr guva saldu atmaksu nākamajā gadā, kad atgriezās ar “Williams” un izcīnīja savu ceturto titulu.

Kā jau teicu, nevilksim dziļas paralēles, tomēr Alonso situācija ir līdzīga – trešā titula izcīnīšana ir manāmi aizkavējusies un viņa sašutums ir saprotams. Tāpēc Ungārijā uzliesmojušās baumas par pāriešanu uz “Red Bull” atsauc atmiņā Alena Prosta manevru ar “Williams”.

Citāti no Gerald Donaldson

1 KOMENTĀRS

  1. Tiesa, līdz ar baumām par Alonso pievienošanos Red Bull, līdzība ar Prostu beidzas. Prosta ierašanās 93.g. Williams praktiski nevienam neraisīja jautājumu, kurš būs tā gada čempions. Savukārt, kas notiktu ar Alonso iekš Red Bull ir absolūtā mīkla – tur taču priekšā ir Fetels!

  2. nedomaaju vai kaadam tas viss ir izdeviigi. ka jau visi to saka,lai tik konkurentuts pabaidiitu.bet ka sak viss var notikties. pekshnji alonso var aiziet,un pekshnji kimi var ienakt ferrari terpaa.jo no f1 politikas un biznes visslaik sagaidiisim briinumus.