Foto: Aldis Putniņš

Kamēr pērn ‘čempioni’ boksos bija “McLaren” komanda, šogad Vokingā bāzētā vienība nav pat trijniekā – vadībā boksu apmeklējumu ātruma ziņā ir “Red Bull”.

“F1LV

“Red Bull” komanda šobrīd ir ne tikai vadošā komanda Konstruktoru kausā un tās pilots ir čempionāta līderis, bet vienība ir ātrākā arī boksos. Vācu “Auto Motor und Sport” ziņo, ka vidējais Sebastjana Fetela un Marka Vēbera boksu apmeklējuma laiks šajā sezonā bijis 2,83 sekundes.

Otrajā vietā ir “Ferrari” ar 2,9 sekundēm, bet “Mercedes” trešie ar 3,06 sekundēm. Pats ātrākais boksu apmeklējums šajā sezonā pieder “Red Bull”, kas Marku Vēberu Malaizijas GP apkalpoja 2,13 sekundēs.

Tostarp “Mercedes” sporta direktors Rons Medovss uzskata, ka tā nebūt nav robeža: “Nirburgringā trenējot boksu apmeklējumus, mēs uzrādījām laiku 1,6 sekundes, taču, protams, tas bija laikā, kad nav sacīkšu spriedzes un atbildības.”

Tomēr boksu apmeklējumi drīzāk paliks lēnāki nevis ātrāki, jo pēc Vēbera mašīnas lidojošā riteņa negadījuma,FIA plāno ieviest papildus drošības prasības riteņu uzgriežņiem, kas nedaudz apgrūtinās to uzgriešanu, taču neļaus nepieskrūvētiem riteņiem atdalīties no mašīnas.