Foto: Downforce 1

Pamela Andersona tikusi pie savas GT komandas, bet Valensijas pilsēta ir gatava segt vismaz daļu no līgumā paredzētās atkāpšanās summas. Eksperts apgalvo, ka F1 piloti mēdz lietot aizliegto preperātu tarkīnu.

“F1LV

“Pludmales patruļas” zvaigzne Pamela Andersone ir kļuvusi par komandas vadītāju jaunai “FIA GT Series” čempionāta vienībai, kura startēs atlikušajā sezonas daļā, bet nākotnē plāno pievienoties NASCAR čempionātam. Kanādiešu aktrise ir apvienojusi spēkus ar “Racealliance” komandu, kas FIA GT sērijās izmantos “Ferrari 458 Italia” modeli, kuru pilotēs bijušais F1 pilots Vitantonio Liuci un Nikija Laudas dēls Matiass Lauda. Nākamais posms ar “Racealliance by Pamela Anderson” komandas piedalīšanos notiks jau šīs nedēļas nogales izskaņā “Slovakia Ring” trasē. Komanda apstiprināja, ka nākamgad plānā ir aizvadīt pilnu sezonu FIA GT Series čempionātā, piedalīties arī Nirburgringas 24H sacīkstē un tad sākt gatavoties NASCAR čempionātam. Savulaik Andersona jau bija iesaistīta līdzīgā projektā – “Downforce 1” komandā (attēlā), kas piedalījās GT Open čempionātā.

Spāņu prese ziņo, ka gaidāmais Spānijas GP posms noteikti nenotiks Valensijas trasē, kura bija vienojusies uz maiņām aizvadīt šo posmu ar Barselonas trasi. Kamēr ir sākusies biļešu tirdziecība uz 11.maijā plānoto sacīksti Barselonā, spāņu “El Mundo” raksta, ka līgums par posma organizēšanu uz maiņām starp amām trasēm nemaz nav ticis parakstīts. Tagad notiek pārrunas starp Berniju Eklstonu un Valensijas posma organizatoriem par atkāpšanās kompensāciju – F1 boss uzstāj, ka Valensijai ir jānomaksā pilna līgumā paredzētā līguma laušanas summa – 33 miljoni Eiro. Pārrunās iesaistījies Valensijas mērs Alberto Fabra un Valenijas autonomā novada mantzinis, kurš “Diario Sport” avīzei komentējis, ka “neskatoties uz ekonomisko krīzi, pilsēta vēlas nokārtot savas saistības, taču tā, lai nebūtu jāslēdz skolas vai slimnīcas.”

Kā raksta “Motorsport”, bijušais Francijas Antidopinga padomes vadītājs Marks Sansons ir pārliecināts, ka arī Formula 1 piloti mēdz lietot aizliegtos dopinga preperātus. Nesen publicētajā atskaitē par dopinga lietošanu uzmanības centrā ir riteņbraukšana, tomēr tā saucamo betablokatoru lietošana notiek arī citos sporta veidos, pat golfā. Tostarp attiecībā uz Formulu 1, Sansons minēja preperātu tarkīns, kas cita starpā tiek izmantots Alcheimera slimības ārstēšanā. Pilotiem tas palīdzot iegaumēt jaunās trases.

1 KOMENTĀRS

 1. Preperāts palīdz iegaumēt jaunas trases? Hm, hm… Ir jau skaidrs, ka šajā gadsimtā F1 kalendārā parādījusies kaudze ar trulām un bezpersoniskām trasēm, kur neloģiski savērpts līkums aiz līkuma. Tomēr izbrīna minējums, ka piloti nevar atcerēties trases. Galīgi neesmu datorspēļu entuziasts, taču jaunības gados spēlītēs apgūtās F1 trases varētu arī tagad nakts laikā izbraukt. Tad kādas var būt problēmas profesionāliem autobraucējiem, kuri simulatoros pavada desmitiem stundu?

  • Tas noteikti domāts kā atcerēšanās tādā ziņā, lai spētu īstajā sekundes tūkstošdaļā sākt griezt stūri un spiest gāzi, lai trajektorija nemainās pat par pāris centimetriem no vajadzīgās.
   Tiesa gan iedomājos to pašu. Šaubos vai tas būtu nepieciešams.

  • Es tieši par to pašu iedomājos. Un ne tikai uz simulatoriem, bet arī trasē reāli brauc.

   Es arī varētu stāstīt atsauces uz spēlītēm. Nu tak nobrauc 10 apļus un tu jau zini kur bremzēt un kur griezt.

   Nesen bija tas video kaut kur ielikts kur Gene(laikam) stāstīja A1 trases līkumus. Un tik elementāri izstāsta, ka nez ko tur atcerēties.

   Šito laikam domāju:

   Un pats viņš stāsta- kā ieraugu to ātruma atzīmi, tad bremze utt. Nu kur problēmas?

   Blin zinātniekiem arī jāsāk rīt dopings, lai gudrākas smadzenes. 😀