Foto: Yamaha Racing

Svētdien 18.augustā risināsies kārtējais MotoGP posms – šoreiz Indinapolisā ASV. Sacīkstes visās trīs klasēs varat vērot “Viasat Sport Baltic” kanālā.

MotoGP sezonas 10.posms ir Indianapolisas Lielās Balvas izcīņa. Leģendārajā Indianapolisas trasē MotoGP posms notiek kopš 2008.gada. Trase ir praktiski tāda pati, kāda tika izmantota F1 sacīkstēm no 2000. līdz 2007.gadam, tikai ar divām izmaiņām – sacīkstes notiks pretēji pulksteņa rādītāju virzienam un ovāla 1.līkumā ir izbūvēts papildus 4 līkumu komplekss. Pagājušā gadā Indianapolisā Dani Pedrosa uzvarēja MotoGP, Marks Markess Moto2 un Luiss Saloms Moto3 klasē. Ja MotoGP klases braucējiem iepriekšējais posms notika 21.jūlijā Lagunasekā, tad Moto2 un Moto3 ir atpūtušies kopš 14.jūnija, kad Zaksenringas trasē notika Vācijas GP. MotoGP klasē pēc ASV GP Markam Markesam ir 163, Dani Pedrosam 147, Horhem Lorenco 137 un Valentino Rosi 117 punkti. Moto2 klasē Skotam Redingam ir 143, Polam Espargaro 120 punkti, bet par trešo vietu rit sīva cīņa starp Estevi Rabatu, Dominiku Egerteru un Miku Kallio – attiecīgi 88, 83 un 81 punkts. Moto3 klasē Luisam Salomam ir 172, Maverikam Vinjalesam 158 un Aleksam Rinsam 142 punkti.

Lorenco un Pedrosa varēs uzsākt ķert spāņu brīnumbērnu Markesu

VSB komentētājs Tāls Meļķis: “Trešais Moto GP posms ASV būs interesants ar to, ka nosacīti lielais pārtraukums – četras nedēļas, ir ļāvis norimt kaislībām ar neticami spraigo čempionāta pirmo pusi. Pirms sezonas prognožu līderi Lorenco un Pedrosa būs apārstējuši savainojumus un varēs sākt ķert nelielā atrāvienā aizgājušo spāņu brīnumbērnu Markesu. Bena Spīsa atgriešanās sacīkšu apritē ļaus salīdzināt konservatīvo traumu ārtēšanas metodiku ar tās ekstremālo versiju Lorenco izpildījumā.”

Varbūt šis ir īstais mirklis Valentīno Rosi izmantot situāciju un atgriezties cīņā par titulu?

VSB komentētājs Aldis Putniņš: “Indianapolisa ir salīdzinoši jauns posms MotoGP kalendārā – tas parādījās tikai 2008.gadā un sacīkstēm tiek izmantota savulaik Formula 1 mašīnām paredzētā konfigurācija ovāla iekšienē. Vienīgā atšķirība – motocikli brauc pretējā virzienā un neizmanto profilēto ovāla līkuma daļu. No esošajiem čempionāta līderiem visi ir uzvarējuši Indianapolisā: Rosi 2008.gadā, Lorenco 2009.gadā, Pedrosa 2010. un 2012.gadā, bet Markess divas reizes Moto2 kategorijā. Tomēr šoreiz Indianapolisā visi nebūs vienlīdzīgās pozīcijās: Markesam tā būs debija šajā trasē ar MotoGP monstru, bet Pedrosa un Lorenco vēl nav pilnībā atkopušies no iepriekšējos posmos gūtajām traumām. Varbūt šis ir īstais mirklis Valentīno Rosi izmantot situāciju un mēģināt atgriezties cīņā par titulu? Tas gan nebūs viegli – šobrīd “Doktors” 20 punktus zaudē Horhem Lorenco, 30 Dani Pedrosam un jau 46 Markam Markesam.”

MotoGP Indianapolisas GP kanālā VSB:

  • Svētdien, 18.augustā 22:30 MotoGP Indianapolisas GP – Moto3.
  • Svētdien, 18.augustā 23:40 MotoGP Indianapolisas GP – Moto2.
  • Pirmdien, 19.augustā 0:50 MotoGP Indianapolisas GP – MotoGP.