Foto: GP3 Media

Kimi Raikonenam augusta brīvdienas izrādījās nedaudz īsākas, kā lielākais daļai konkurentu – šajā nedēlā soms devās uz Barselonas trasi Spānijā, kur izmēģināja jaunās paaudzes GP3 formulu.

Šie testi, kuru laikā Raikonens deva ieguldījumu GP3/13 modeļa attīstībā uz 2014.gada sezonu, bija iespējami pateicoties Kimi un “Koiranen GP” komandas draudzīgajām atticībām. Jau Nirburgringas GP laikā Raikonens paviesojās GP3 paddokā, kur apciemoja arī somu “Koiranen” komandu, kurā startēt divi somi (Āro Vainio un Patriks Kujala) un igaunis Kevins Korjuss.

Testi, kas norisinājās piektdien, notika divās daļās: pirmajā Kimi vērtēja mašīnas snieguma īpašības, bet otrajā izmēģināja dažādus riepu tipus. Galvenais mērķis testiem bija meklēt risinājumus, lai uzlabotu apdzīšanas iespējas GP3 sērijās, kur tā ir lielākā problēma. Raikonens kopā veica 58 apļus jeb 270 kilometrus un viņa labākais laiks bija 1:34.780s. Salīdzinājumam šajā trasē uzrādītais pole laiks kvalifikācijā pirmajā posmā maijā bija 1:34.233s (Tio Elinass).

Foto: GP3 Media“Es vēlējos izmēģināt “GP3/13″ mašīnu, jo manam draugam Afa Heikinenam ir sava komanda šajās sērijās un es cieši sekoju viņu panākumiem jau kopš sezonas sākuma,” skaidroja pats Raikonens. “Es vēlējos izmēģināt, kā šī mašīna uzvedas un patiesībā braukt bija ļoti interesanti. Mēs atrisinājām pāris problēmas ar mašīnas uzvedību un jāsaka, ka “GP3/13” modelis ir ļoti labs variants, kā jaunie piloti var iegūt pieredzi un jo īpaši iemācīties par “Pirelli” riepu uzvedību un to uzturēšanu pie dzīvības – gluži kā tas ir F1.”

GP3 sēriju tehniskais direktors Didjē Perins paziņoja, ka testiem bijusi ļoti liela nozīme, lai inženieri izprastu problēmu būtību un sāktu GP3/13 modeļa pilnveidošanu pirms 2014.gada sezonas. Jāpiebilst, ka šis jaunais modelis debitēja pirms šīs sezonas nomainot GP3 sēriju pirmās paaudzes mašīnu, kurai bija krietni mazāk jaudas.

1 KOMENTĀRS