Foto: Aldis Putniņš

“Lotus” komanda uz Beļģijas GP izcīņu ir sagatavojusi pēdējo nopietno uzlabojumu paketi šajā sezonā pirms pilnībā pievērsties 2014.gada mašīnas attīstībai.

Spā trasē debitēs E21 modelis ar garāku riteņu bāzi, ko komandas sacīkšu direktors Alans Premā uzskata par svarīgu priekšnoteikumu, lai saglabātu izredzes pacīnīties par titulu šajā sezonā.

“Atilkušajos posmos būs nelieli uzlabojumi, taču šis ir pēdējais nopietnais solis,” paziņoja Alans Premā.

Pagarinātā riteņu bāze nozīmē, ka tagad E21 modelim attālums no priekšējai līdz aizmugurējai riteņu asij palielināsies par 12 centimetriem. Lai šos uzlabojumus varētu ieviest sacīkstēs, komandai nācās no jauna iziet FIA triecienizturības testus. Jāsaka, ka garāka bāze īpaši noderīga būs tieši Spa trasē, kuras konfigurācija ir piemērota ‘garākām’ šasijām. Papildus šīs izmaiņas dod lielāku rīcības telpu aiz priekšējiem riteņiem, lai ‘nomierinātu’ gaisa turbulenci, ko radījuši riteņi un sakārtotu gaisa plūsmu, kas sasniedz sānu pontonus – svarīgu aerodinamisku detaļu. Papildus ieguvumi būs svara sadalījuma jomā, jo smaguma cetrs tiks pārnests uz aizmuguri, tādejādi noņemot lieku slodzi no priekšējām riepām. Tieši priekšējo riepu dilšanas tempu jomā “Lotus” iepriekš bija problēmas salīdzinājumā ar tuvākajiem sāncenšiem.

Papildus tam visam Spa trasē “Lotus” varētu atgriezties pie pasīvās DRS sistēmas izmantošanas, kas ļautu panākt lielāku maksimālo ātrumu taisnēs, tajā pašā laikā nezaudējot piespiedējspēku līkumotajā daļā.

“Caterham” aptur modeļa attīstību

Foto: Caterham“Caterham” komanda ir paziņojusi, ka apturēs esošā modeļa CT03 tehnisko attīstību, lai varētu pilnībā koncentrēties uz nākamā gada mašīnas projektu. Sezonu vienība sāka ar pārejas modeli, kas bija gatavots uz pērnā gada mašīnas bāzes un tā rezultātā konkurētspējas rangā nokritās aiz “Marussia” vienības, tomēr pēdējie nopietnie uzlabojumi ļāva “Caterham” atkal apsteigt “Marussia”, lai gan kopvērtējumā priekšā joprojām atrodas krievu superauto ražotāja atbalstītā vienība. Tagad “Caterham” neplāno vairs uzlabot šī gada modeli un cītīgi gatavojas 2014.gadam, kas tehniskajā ziņā nesīs milzīgas pārmaiņas visām komandām.