Foto: Aldis Putniņš

“Pirelli” nolēmuši nepalielināt riepu platumu uz nākamo sezonu. “Lotus” neiztukšos budžetu, lai tikai noturētu Raikonenu. “Williams” nodrošinājuši solīdu budžetu uz 2014.gada sezonu.

Plāni par riepu izmēru palielināšanu uz nākamo sezonu ir atcelti, paziņojusi “Pirelli” kompānija. Ņemot vērā jauno dzinēju griezes momentu un jaudas īpašības nākamajā sezonā “Mercedes” komanda piedāvāja palielināt riepu izmēru uz 2014.gada sezonu. Tomēr vairākas komandas, tostarp “McLaren” bija stingri pret šo ideju, jo vairs nav laika veiksmīgi jauno šasiju dizainā integrēt lielāka izmēra riepas. “Mercedes” iniciatīva ir saprotama, jo tiek ziņots, ka kompānijas jaunie V6 motori esot jaudīgāki kā sāncenšiem, taču pie esošiem riepu parametrim tas nedos priekšrocības, jo aizmugurējās riepas netiks galā ar lielo slodzi.

Foto: Aldis PutniņšLotus” komanda ir paziņojusi, ka nav jēgas ‘laupīt banku’, lai tikai nodrošinātu Kimi Raikonena palikšanu Enstonas vienībā uz nākamo sezonu. Lai gan “Lotus” vēlas somu pilota palikšanu, tieši finansu faktors būs izšķirošais lēmuma pieņemšanā no Raikonena puses, jo jau iepriekš viņš nav laikā saņēmis savu algu un arī vienības tehnisko attīstību ietekmē finansu situācija. Tomēr Ēriks Buljē ir norādījis, ka nav jēgas pārslogot komandas budžetu, lai tikai paturētu Raikonenu. Šīs nedēļas sākumā parādījās informācija, ka “Red Bull” un Raikonena sarunas ir pārtrauktas un jau Spa par Sebastjana Fetela komandas biedru tiks nosaukts Daniels Rikjardo. Tomēr “Sky Sports” ziņo, ka Beļģijā notiks vēl pēdējā “Red Bull” un Raikonena menedžera Stīva Robertsona tikšanās – komanda esot sagatavojusi vēl labāku piedāvājumu, jo iepriekšējais neapmierināja Raikonena pusi.

Williams” komandas izpilddirektore Klēra Viljamsa ir paziņojusi, ka vienībai uz 2014.gada sezonu ir nodrošināts ļoti solīds budžets. Šis paziņojums nāk laikā, kad citas komandas, kas konkurētspējas rangā šobrīd ir virs “Williams” (“Sauber” un  “Lotus”) mokās ar finansu problēmām. “Mums ir nodrošināts ļoti solīds budžets uz nākamo gadu un biznesa jomā mēs esam paveikuši visu, lai nodrošinātu iespējami labāko situāciju attīstībai uz nākamo sezonu,” paziņoja Viljamsa.

1 KOMENTĀRS