Attēls: Ekrānšāviņš

Itālijas GP pirmo reizi TV piedāvāja termālo attēlu LIVE režīmā no braucošanas formulas.

Komentējot Itālijas GP, biju patīkami pārsteigts par jauninājumu – termālās kameras bija novietotas uz Pola di Restas (video) un Pastora Maldonādo formulas un noregulētas diapazonā, kas spēja fiksēt riepu temperatūras maiņas – tātad ap ~100-110°C. No šīs kameras attēla uzskatāmi bija redzams, kā taisnēs riepas nesasniedz to temperatūru, kas ir līkumos, savukārt ‘Parabollica’ garajā līkumā izteikti vairāk uzkarst ārējā riepa, kurai jāveic garākais ceļš. Tāpat interesanti, ka riepa uzsilst virzienā no iekšas uz āru – iekšējā malā ir augstāka temperatūra pat taisnēs.

1 KOMENTĀRS

  1. Bija interesanti pavērot kā tas ir dzīvē..
    Līdz šim šādu detalizētu info varēja dabūt tikai no F1 PC spēles telemetrijas (“spēlēšanās” ar riepu savērsumiem F1 vien ir vesela padarīšana, lai līkumos izmantotu visu riepu platumu, bet taisnēs samazinātos rites pretestība priekšējai asij, iegūstot pāris km/h lielāku max. ātrumu)

  2. Njā, diezgan foršs video. Ārējai riepai jau ir lielāka slodze jebkurā gadījumā. Dažreiz iekšējā riepa pat paceļas gaisā, jo mašīna tomēr līkumos sasveras. Grūti pateikt, kāpēc līkumā pirmā uzkarst iekšējā; pieļauju, ka viņiem aerodinamika ir veidota tā, ka rauj gaisa plūsmu no sāniem, tāpēc tie iekšējo riepu sākumā piespiež stiprāk.

  3. Vispār izdomāju jaunu versiju, kāpēc pirmā uzkarst iekšējā riepa. Tas saistīts ar bremzēšanu. Pirmā uz bloķēšanas robežu velk iekšējā riepa. Tas arī redzams kādreiz, kad sabloķējas pavisam, tad dūmiņi nāk no līkuma iekšpusē esošā riteņa.

    • negribās īsti piekrist..

      bremzējot pirmais bloķējas pagriezienam ‘iekšējais’ ritenis vien tamdēļ, ka tas ir mazāk noslogots nekā ārējais, tātad ar sliktāku saķeri, un pie F1 pastāvošā noteikuma, ka bremzēšanas balansu starp labo/kreiso pusi mainīt nedrīkst (tikai starp priekšu/aizmuguri), protama lieta, ka saķeri pirmais zaudēs iekšējais. Bez tam, nav neiespējami, ka arī trasē iesmērētās gumijas tā pat mazākā piespiedējspēka dēļ iekšējā pusē ir mazāk, kas arī palielina deltu starp iekšējās un ārējas puses riteņu ‘saķerēm’

      IMHO augstākajai temperatūrai drīzāk varētu būt kāda saistība ar mazāko saķeres laukumu iekšējās puses ritenim tādā lēzenā “high speed corner’