Raikonens 2008. gadā“Ferrari” komandas vadītājs Stefano Domenikali uzskata, ka Kimi Raikonens dažu aizvadīto F1 sezonu laikā ir kļuvis par vēl labāku pilotu kā iepriekš.

Jau ziņots, ka Raikonens pārstāvēja “Ferrari” komandu no 2007. līdz 2010. gada, pēc tam divas sezonas pavadīja startējot WRC un NASCAR, bet 2012. gadā atgriezās F1 jau kā “Lotus” pilots. Šajā laikā viņš strādāja kopā ar tehnisko direktoru Džeimsu Elisonu, kurš, tāpat kā Raikonens, tagad pievienojies “Ferrari”.

“Ne tikai mēs esam pārliecināti, cik lielu ieguldījumu Kimi spēs sniegt laikā, kad notiek tik lielas pārmaiņas tehniskajā frontē,” oficiālajā “Ferrari” mājaslapā komandas viedokli pauž Domenikali. “Arī Elisons mums ir devis labu informāciju par to, kā šajā jomā Raikonens ir progresējis pēdējos divos gados.”

Daudz ticis runāts par Raikonena īpatnējo raksturu, taču Domenikali šajā ziņā ir saprotošs: “Esam nostrādājuši kopā ar Kimi trīs gadus un šajā laikā nebija nekādu problēmu. Katrs no mums ir atšķirīgs un mēs nevaram gaidīt, ka soms pēkšņi sāks jokot itāliski vai spēlēs klaunu. Patiesībā mēs uzskatām, ka Fernando karstasinīgais latīņu temperments un Kimi aukstasinīgais raksturs būs labs savienojums.”

Tāpat Domenikali noliedz, ka izvēle pieņemt Raikonenu ļoti neapmierina komandas līdzšinējo līderi Alonso: “Šī ir labākā iespējamā pilotu kombinācija, ja vērtējam talantu, pieredzi, konkurētspēju un māku strādāt pie mašīnas attīstīšanas. “Ferrari” strādājošie zina, ka vispirms nāk komandas, un tikai pēc tam pilotu intereses. Fernando ir mūsu lielākā vērtība un tā tas paliks vēl ilgi. Domāju, ka viņš priecājas par šo izvēli, jo ir pārāk inteliģents, lai nesaprastu, ka komanda no tā tikai kļūs spēcīgāka.”

1 KOMENTĀRS

 1. Kurš būs Nr1 vai Nr2 izteiks rezultāts, nu nebūs Kimi Nr2 pie nosacījuma, ka Alonso būs zemākā pozīcijā nekā Ferrari, pie tam paša Kimi rokās ir visas sviras lai būtu Nr1. Nevajag aizmirst kurš pēdējais izcīnija Ferrari titulu… Alonso brauks Ferrari jau ceturto sezonu, bet rezultāta nav… tā ka domāju, ka uz viņu izdarīs milzīgu spiedienu.

  • ”Alonso brauks Ferrari jau ceturto sezonu, bet rezultāta nav… ”
   Ta visa ir tehnika un vienīgi tehnika vecīt. Atceries ka TIEŠI Alonso izcēla Renault 2003-2006 ( Fisikella un Trulli tolaik nespēja to izdarī (Tieši ta pat kā Webbers mūsdienās))Un tad kad Alonso aizgāja no Reanault 2007 gada viņi izcīnija TIKAI vienu 3 vietu. Un domāju ka sobrīd Alonso nav tik laba tehnika kā Fetelam, bet viņš progresē katrā sacīkstē. Stabilitāte ir viņa trumpis, lai arī ka tas citreiz kaitina – ta iemesla dēļ viņu sauca par ”Haļavščiku”, žēl ka tā!

 2. Neesmu ieciklējies uz to gadījumu, bet tomēr iedomājaties, ja FA vienreiz rācijā atskanēs: “Fernando, Kimī is faster than you !”
  Protams, Massam bija jāiet prom, jo tāāādā komandā pārsvarā kulties vairākas vietas aiz komandas biedra nav normāli … Tad jau Šūmim arī Mersī vajadzēja entos gadus sēdēt.
  Tā tik būtu likteņa ironija, ja Massa aizietu uz Lotus, Lotus uz nākošo gadu baigi uzķīlētos un visiem brauktu pa priekšu 🙂 Bet no otra puses, ja tāds scenārijs būtu iespējams, Kimī to noteikti zinātu. Un Ferrari arī Āfrikā ir Ferrari.