Foto: QNIGAN.COM

Latvijas autosportists Reinis Nitišs svētdien guva uzvaru FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta priekšpēdējā – astotajā – posmā Austrijā, Grainbahas trasē, kas latvietim ļauj posmu pirms seriāla beigām nodrošināt Eiropas rallijkrosa čempiona titulu Super 1600 klasē, ziņo Viesturs Saukāns LAF Preses dienesta vadītājs.

“F1LV

Reinis Nitišs finālā pārliecinoši uzvarēja, aiz sevis atstājot sezonas sīvākos konkurentus dāni Ulriku Linnemanu un krievu Ildaru Rahmatuļinu. Šāds sniegums pēdējā posmā ļauj priekšlaicīgi kļūt par Super 1600 klases Eiropas čempionu.

Reinis Nitišs nedēļas nogali sāka ar uzvaru un otro vietu pirmajos divos kvalifikācijas braucienos sestdien. Kvalifikācijas turpinājums bija perfekts – uzvaras trešajā un ceturtajā braucienā, kas ļāva uzvarēt kvalifikācijas kopsummā, čempionāta punktu skaitu palielinot par 16 punktiem. Sīvākie konkurenti priekšbraucienos nebija veiksmīgi. Lai gan dānis Ulriks Linnemans bija otrais, šāda situācija atņēma viņam pat teorētiskas izredzes uz titulu. Krievs Ildars Rahmatuļins guva tikai piekto vietu, atlaižot Reini gandrīz neglābjamā tālumā kopvērtējumā, taču saglabājot teorētiskas izredzes uz titulu. Zviedrs Eriks Farēns kvalifikācijā bija trešais, kopvērtējumā panākot vienādu punktu skaitu ar Rahmatuļinu.

Pusfinālā Nitišs startēja kopā ar abiem vienīgajiem čempiontitula cīņas konkurentiem. Reiņa uzvara bija pārliecinoša – Rahmatuļins otrais ar 2,4 sekunžu zaudējumu Nitišam. Farēns guva trešo vietu, kas nozīmēja, ka arī šis konkurents formāli saglabājis cerības uz čempiona titulu.

Līdz ar to, dodoties uz sešu sportistu fināla cīņu, Nitiša pārsvars bija tik liels, ka Reinim pietiku ar piekto vietu braucienā pat situācijā, ja Rahmatuļins sasniegtu uzvaru. Tomēr finālā jau no starta Nitišs uzņēmās līderpozīciju, to neatdodot līdz pat finišam. Linnemans sagrāba otro vietu, sekoja Rahmatuļins.

Nitišam šī bija piektā uzvara astoņos posmos. Citi rezultāti – otrā vieta, kā arī ceturtā un sestā vieta pirmajos divos čempionāta posmos. Nitišam šī bija pirmā pilnā sezona Eiropas čempionātā.

SuperCar klasē čempionu šī nedēļas nogale vēl nenoskaidroja, taču soļa attālumā līdz titulam ir Krievijas braucējs Timurs Timerzjanovs, kurš, atšķirībā no sīvākā konkurenta Timija Hansena, iekļuva finālā.

TouringCar klasē tika noskaidrots, ka īrs Dereks Tohils kļūst par čempionu. Arī viņš, gluži kā Nitišs, čempiontitulu nodrošināja ar uzvaru Austrijā.

Atlikušais FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms – nākamajā nedēļas nogalē Vācijā, Esteringas trasē.

Reinis NitišsReinis Nitišs

Dzimis: 1995. gada 16. decembrī Jēkabpilī
Mācās: Rīgas Valsts Tehnikums, automobiļu nodaļa
Panākumi autosportā:
2013.: Eiropas rallijkrosa čempionāta čempions (5 uzvaras posmos)
2012.: NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempions NEZ 1600 klasē
2011.: Igaunijas un Baltijas rallijkrosa čempions, Latvijas autokrosa vicečempions, Igaunijas Sporta meistars
2009.: Latvijas un Baltijas kartinga čempions, Latvijas Sporta meistars
2003.: Debija autosportā – kartings

Hobiji ārpus autosporta: Visi citi sporta veidi, visi izdodas!
Mīļākais ēdiens: Ēd visu, izņemot olīvas
Mīļākā mūzika: Sveša tēma
Mīļākās filmas: Komēdijas

1 KOMENTĀRS

  1. Ja godīgi, sāka pat bišķi skaust, jo diezgan kruts viss tas pasākums. Ja vēl tiktu lielajā klasē, tad tur jau brauc arī WRC braucēji un vēl nezin kas. Dēļ Tannera Fousta paliku par tādu kā RX fanu.

    A kur atuiņš taisīts, tepat LV?