Foto: Aldis Putniņš

“Red Bull” komanda ir noraidījusi “Sauber” vienības piedāvājumu, kā nākamajā sezonā vidusmēra un mazās komandas varētu ietaupīt līdzekļus uz testu dienām.

“F1LV

Nākamgad atkal tiks atļauti testi sezonas laikā, tomēr mazās un vidusmēra komandas ir atzinušas, ka nevarēs atļauties piedalīties visās testu dienās. Kā ziņo “Auto Motor und Sport”, tad “Sauber” ir nākuši klajā ar piedāvājumu atļaut vienībām aizstāt šīs neizmantotās testu dienas ar dienām aerodinamiskajā tunelī un reālā izmēra mašīnu.

“Piedāvājums nekavējoties tika noraidīts no “Red Bull” puses,” raksta “Auto Motor und Sport” korespondents Mihaels Šmits. “Arguments no “Red Bull” puses bija par to, ka “Sauber” ar reālā lieluma formulu aerodinamiskajā tunelī iegūtu vairāk datu nekā “Red Bull” to izdarītu trasē. Turklāt, ja “Red Bull” vēlētos atgūt zaudēto un arī veikt reālā izmēra formulas testus aerodinamiskajā tunelī, komandai nebūtu tāda iespēja, jo viņiem nav tāda mēroga tuneļa.”

Tomēr “Auto Motor und Sport” ziņām “Red Bull” komanda nav vienīgā, kas pretojas ievērojamai izmanksu samazināšanai un līdz ar to konkurētspējas līmeņa izlīdzināšanai.

“Lielās komandas protestē tik skaļi, ka tas atgādina orķestra centienus apslāpēt slīkstošo kliedzienus Titānika grimšanas laikā,” raksta Šmits.

Jāpiebilst, ka šobrīd beidzot pozitīvi signāli par iespējamo izmaksu samazināšanas plānu parādījušies no FIA puses, kur iepriekš Žans Tods ignorēja šo situāciju. Tomēr FIA prezidenta vēlēšanas ir likušas sarosīties Todam un šobrīd francūzis gatavo plānu, kā aizsargāt mazās F1 komandas no izputēšanas.

1 KOMENTĀRS