Foto: Aldis Putniņš

Alens Prosts uzskata, ka Fernando Alonso un Kimi Raikonena sadarbība “Ferrari” komandā nesīs augļus.

Pats Prosts savulaik bija iesaistīts divās bēdīgi slavenajās komandas biedru cīņās: ar Naidželu Manselu “Ferrari” sastāvā un ar Airtonu Sennu “McLaren” vienībā. Jebkurā gadījumā francūzis ir pārliecināts, ka divas zvaigznes komandā var ļoti palīdzēt komandai.

“To mēs visu redzēsim tikai nākamajā gadā, taču sadarbība var izvērsties ļoti veiksmīga, par to nav šaubu,” skaidroja Prosts attiecībā uz 2014.gada “Ferrari” pilotu sastāvu. “Vēsturē ir gadījumi, kad tas nostrādā ļoti veiksmīgi. Visi uzreiz aizdomājas par mani un Airtonu, taču arī tā sadarbība bija veiksmīga – vispirms jau komandai, jo “McLaren” nonāca tādos augstumos, kā nekad iepriekš. Protams, ja rodas problēmas, tad komandas vadībai ir ar to jātiek galā. Tātad tas varētu būt sarežģītāk nekā šobrīd, tomēr komanda var būt lielākā ieguvēja.”

Arī abu pilotu krasi atšķirīgā pieeja un raksturs pēc Prosta domām var nest labumu: “Kopumā izvairīties no problēmām būs vieglāk, jo Kimi ir ļoti atšķirīga rakstura cilvēks.”

Tostarp Alens Prosts piekrita, ka mūsdienu pilotiem ir krietni atšķirīgas personības nekā tas bijis viņa laikos: “Viņi ir izmainījušies kā cilvēki, taču tas ir saprotami. Izmainījusies ir visa sabiedrība un arī tas, kā piloti sāk savu karjeru tagad ir pavisam citādi. Paskatieties uz Sebastjanu Fetelu – viņš šogad jau 26 gadu vecumā var kļūt par četrkārtējo pasaules čempionu. Es 26 gadu vecumā tikai izcīnīju savu pirmo Grand Prix uzvaru. To nevar salīdzināt – šobrīd dominē pavisam cita paaudze. Viņiem nekad nav bijis jāsadzīvo ar nopietniem negadījumiem vai reālu risku, tātad arī viņu mentalitāte ir pavisam cita. Arī tas, kā viņš strādā formulā vai ar komandu ievērojami atšķiras no maniem laikiem. Šobrīd viss ir krietni elektronizēts un komanda krietni precīzāk organizēta, to nevar ne salīdzināt. Taču spējas, prasmes un talants joprojām dominē. Arī šobrīd Formulā 1 ir talantīgu pilotu paaudze.”

1 KOMENTĀRS

  1. Protams, ka “spējas, prasmes un talants joprojām dominē”! Tikai tās vairs nav tās spējas, kas izšķir, vai tu izbrauksi pagriezienu, jeb arī ietrieksies apmalē un labākajā gadījumā salauzīsi kājas. Mūsdienās tās ir tās pašas spējas un prasmes, kas galda tenisistiem, golferiem vai kērlingistiem – uzvar tas, kurš ir nedaudz precīzāks, ne ar ko neriskējot. That sucks…