Alonso un Fetels preses konferencē

“Ferrari” var aizmirst arī par 2014.gada čempiona titula cīņu, uzskata “Lotus” komandas galvenais inženieris Alans Premā.

“F1LV

Fernando Alonso pēc Singapūras GP paziņoja, ka nopietnās izmaiņas uz 2014.gadu ļaus “Ferrari” komandai uzsākt cīņu ar “Red Bull” komandu nākamajā sezonā. Tomēr Premā ir pārliecināts, ka tie ir tukši sapņi – pat sākšana no ‘baltas lapas’ formulu tehniskajā attīstībā priekšrocības dos “Red Bull”.

“Nevajag iedomāties, ka nākamgad visi būs vienlīdzīgās pozīcijās,” paziņoja Premā. “Tas nenotiks. Protams, būs neliela pārkārtošanās, taču minimāla. Sebastjans Fetels bija divas sekundes aplī ātrāks par visiem pārējiem un vismaz daļu no šī pārsvara viņš pārnesīs uz nākamo sezonu.”

“Mums ir jāatzīst, ka “Red Bull” šobrīd spēj uzbūvēt ātrāko mašīnu, tad kādēļ lai viņi nākamgad neizdarītu to pašu?” retoriski jautāja Premā. “Protams, liela ietekme būs dzinējiem. Taču nav iemesla domāt, ka “Renault” pēkšņi kļūs konkurētnespējīgi un nespēs pienācīgi paveikt savu darbu. Ar “Renault” viss būs kārtībā. Varat būt droši, ka Fetela rīcībā būs gan efektīvs dzinējs, gan jauda arī nākamajā gadā. “Red Bull” komanda arī nākamgad būs vadošā un Fetels joprojām būs galvenais favorīts.”

“Tās 2,5 sekundes aplī mums visiem bija pamatīgs šoks,” turpināja “Lotus” tehniskais speciālists. “Turklāt lielākā daļa no šī pārsvara ir pateicoties pašam Fetelam, jo Marks Vēbers ne tuvu nebija tik ātrs. Turklāt es nedomāju, ka izņemot kvalifikācijas apli, viņš brauca uz spēju robežām sacīkstē katrā aplī. Viņu pārsvars šobrīd ir dvēseli plosošs. Es Fernando Alonso vietā pilnībā aizmirstu par titulu šogad, jo viņi nav pat tuvu jebkādai pretestības izrādīšanai. Turklāt viņi nebūs pat tuvu vēl arī nākamajā gadā, ja “Red Bull” šajā stadijā ir tik milzīgs pārsvars.”

1 KOMENTĀRS