Foto: FIA European F3

Nedēļas nogalē uzvaras izcīnīja divi no “Red Bull” junioru programmas spilgtākajiem dalībniekiem.

“F1LV

Kvjats uzvar F3 viesizrādēs Zandvortā

Vispirms krievs Daņila Kvjats, kurš šajā sezonā kopā ar citu “Red Bull” junioru Karlosu Sainsu jaunāko startē GP3 sērijās, aizvadīja kārtējo sacīksti F3 Eiropas čempionātā Zandvortā un izcīnīja uzvaru. Tā ir viena no priekšrocībām, ko nodrošina “Red Bull” junioru programma – plašie resursi ļauj jaunajam pilotam paralēli galvenajām sērijām piedalīties citos čempionātos, kurus, protams, izvēlas “Red Bull” kuratori ar Helmutu Marko priekšgalā. Kvjats, kurš jau iepriekš sezonas laikā brīvajās nedēļās no GP3 startēja F3 čempionātā, izcīnīja pole Zandvortā un vēlāk stabili kontrolēja sacīksti, uzvarot pirmajā braucienā Trevora Karlina komandas sastāvā.

 

Foto: Red Bull/GettyFēlikss Da Košta sāk pēdējā brīža reabilitāciju

Tostarp strauju reabilitāciju Formula Renault 3.5 sēriju čempionātā piedzīvo Antonio Fēlikss da Košta, kurš sezonu iesāka viduvēji, taču tagad katrā no posmiem izcīna vismaz vienu uzvaru. Nevar aizmirst, ka tieši portugālis ir galvenais pretendents uz Daniela Rikjardo vietu “Toro Rosso” komandā nākamajā sezonā. Pola Rikāra trasē Da Košta startēja no trešās pozīcijas aiz abiem čempionāta līderiem Kevina Magnusena un Stofela Vandūrna (abi “McLaren” junioru programmā), tomēr tika garām beļģim un spēja finišēt otrajā vietā. Vēlāk Magnusens tika diskvalificēts par mašīnas neatbilstību standartiem un Da Koštam tika uzvara. Otrajā braucienā viņš izcīnīja trešo vietu. Atlikušajā posmā Barselonā portugālim nav iespējas izcīnīt titulu, tomēr ar vēl vienu uzvaru un solīdu sniegumu vajadzētu pietikt vietai Formula 1 komandā. Ne velti pēc sacīkstēm Pola Rikāra trasē viņam personīgi piezvanīja “Toro Rosso” boss Francs Tosts un apsveica ar panākumiem. Tagad Da Košta ir devies uz “Red Bull” fabriku, kur šīs dienas pavada sacīkšu simulatorā, palīdzot F1 komandai gatavoties gaidāmajam Korejas GP posmam.

 

Foto: Red BullKarloss Sainss vēl gatavojas

Trešais spilgtākais “Red Bull” junioru programmas dalībnieks ir Karloss Sainss, kurš kopā ar Kvjatu un Da Koštu arī tika izskatīts kā kandidāts uz vietu “Toro Rosso”. Sainss šogad aizvada pilnu sezonu GP3 sērijās, kur spānim vēl trūkst stabilitātes un kopvērtējumā pirms pēdējā posma viņš ir tikai devītā vietā. Sainsam piemīt agresīvs pilotēšanas stils trasē, tomēr ārpus tās viņš ir visai pieticīgs un pat kautrīgs. Ungārijas GP laikā, kur GP3 braucienā Sainss izcīnīja otro vietu, bet igaunis Kevins Korjuss trešo pozīciju, man bija iespēja pēc finiša un goda pjedestāla ceremonijas atpūtas telpā nedaudz patērzēt ar Korjusu un Sainsu, kurš atstāja ļoti piezemēta un prātīga jauna cilvēka iespaidu. Nevar aizmirst, ka viņam ir pareizais uzvārds un tēvs ļoti cītīgi aizkulisēs (regulāri redzēju Sainsu senioru “Red Bull” motormājā) strādā pie dēla karjeras kūrēšanas. Tostarp Sainss brīvajā laikā pirms pēdējā GP3 posma arī piedalījās F-Renault sacīkstēs Pola Rikāra trasē, kur pirmajā braucienā finišēja 16.vietā pēc tehniskām problēmām, bet otrajā izstājās jau pirmajā aplī.