Koreja, DRS

FIA ir apstiprinājusi, ka arī Korejas GP laikā būs otra DRS zona, bet tikmēr trasē veiktas izmaiņas boksu celiņa izejā.

“F1LV

Līdzīgi kā citos posmos šajā sezonā, arī Jeongamas trasē Korejā būs divas DRS zonas, kuras varēs izmantot bez ierobežojumiem treniņos un kvalifikācijā, bet sacīkstē tikai iepriekš noteiktajā kārtībā (esot mazāk kā sekundi aiz konkurenta).

Pirmā zona būs garākajā taisnē starp otro un trešo pagriezienu, kamēr otra būs starta finiša taisnē ar DRS detekcijas punktu vēl 15.līkumā.

Foto: Vils BakstonsTurklāt izmainīta arī boksu celiņa izeja, kas tagad, lai netraucētu pilotiem trasē pirmajā līkumā būs krietni tālāk drošības joslā apkārt pirmajam līkumam un trasē no boksiem piloti atgriezīsies jau pēc 1.pagrieziena un uzreiz varēs paātrināties. Tas nozīmē, ka atgriešanās brīdī trasē pilotiem, kuri izbrauc no boksiem, ātrums būs liekāks nekā pilotiem, kas tobrīd ir trasē tajā vietā, jo viņi atrodas tuvāk līkuma iekšmalai un izmanto mazāka rādiusa trajektoriju.

Vēl informācijai neliela statistika par Korejas GP: šis posms noticis trīs reizes – 2010.gadā uzvarēja Alonso, bet sekojošās divās sezonās Fetels. Pagaidām Korejas GP nav gūta uzvara no pole – Alonso to izdarīja no trešās vietas startā, bet Fetels abas reizes no otrās. Apļa rekords pieder Fetelam – 1:39.605s, turklāt vācietim tikai četrās kalendāra trasēs pieder apļa rekordi. Ja svētdien uzvarēs Marks Vēbers, tad viņam tā būs pirmā uzvara sezonā, bet punktu ziņā viņš sasniegs apaļu ciparu – 1000 punkti karjerā.