Foto: ekrānšāviņš

“Pirelli” ir atvainojušies Fernando Alonso par komentāriem no sporta direktora Pola Hemberija puses pēc tam, kad spānis kritizēja neizturīgās riepas.

“F1LV

Pēc Korejas GP kvalifikācijas Fernando Alonso ļoti atklāti un publiski sāka kritizēt “Pirelli” riepas, norādot, ka gadījumā, ja piloti brauktu uz savām spēju robežām, riepas neizturētu pat piecus apļus. Spānis gan atzina, ka nevaino “Pirelli” kompāniju “Ferrari” komandas vājajā sniegumā, tomēr izteica vēlmi, lai riepas būtu izturīgākas, “lai ar tām vismaz varētu normāli braukt sacīkstēs”.

Tostarp Pola Hemberija atbilde uz šiem Alonso komentāriem bija visai sarkastiska un asa: “Protams, Alonso ir viens no izcilākajiem Formula 1 pilotiem, tāpēc dzirdēt šādus komentārus ir ļoti sarūgtinoši. Tie neatbilst čempiona standartiem. Es viņam varu vienīgi ieteikt doties pie Sebastiana Fetela, kurš drīz būs četrkārtējais pasaules čempions, un pajautāt viņam, kā labāk izmantot savas riepas.”

“Mēs runājam par faktiem, bet “Pirelli” tikai izmanto vārdus,” Hemberija atbildi komentēja Alonso. “Ļoti dīvaini, ka “Pirelli” tā izrunājas, ņemot vērā viņu problēmas šajā sezonā. Taču viņš atnāca atvainoties un tagad viss ir kārtībā.”

Vēlāk “Pirelli” preses sekretāre apstiprināja, ka Pols Hemberijs un Fernando Alonso noturējuši privātu diskusiju un sarunu, kuras laikā pārrunājuši visas domstarpības.

Tostarp ne mazāk asu kritiku “Pirelli” virzienā izsaka arī Alonso tuvs draugs Marks Vēbers, kurš sezonas izskaņā pieliek punktu Formula 1 pilota karjerai. Vēbers bija spiests doties boksos pēc tam, kad pārdūra savas formulas riepu Serhio Peresa riepas plīsuma vietā.

“”Pirelli” Peresa riepas plīsumu norakstīja uz riteņa nobloķēšanu bremzēšanas laikā,” skaidroja Vēbers. “Tomēr mēs nobloķējam riteņus, jo riepas ir pamatīgi nodilušas. Mana “Pirelli” riepa tika pārdurta uz “Pirelli” riepas pārpalikumiem – tas nav teksts, ko “Pirelli” iekļaus savos reklāmas bukletos.”