Attēls: Ekrānšāviņš

Vakar otrajā IndyCar sacīkstē Hjūstonā iespaidīgu avāriju piedzīvoja Dario Frankiti, kurš guva satricinājumu un kaulu lūzumus.

“F1LV

Avārija notika brīdī, kad Takuma Sato saslīdēja trasē uz riepu gumijas gabaliņiem un Frankiti nespēja izvairīties no japāņu pilota formulas. Frankiti formula ielidoja nožogojumā un incidents spilgti atgādināja traģisko Dana Veldona avāriju. Pēc avārijas Dario palika kokpitā, kur viņam tika sniegta pirmā palīdzība, bet vēlāk jau slimnīcā noskaidrojās, ka skots guvis smadzeņu satricinājumu, lauzis labās kājas potīti, kā arī ir ieplaisājis viens no mugurkaula skriemeļiem, lai gan operācija tam nebūs nepieciešama. Tostarp organizatori apstirpināja, ka ievainoti 14 skatītāji, kas bija tuvāk incidenta vietai.

Frankiti avārija

Jāpiebilst, ka otrajā sacīkstē uzvaru izcīnīja Vils Pauvers, bet viņam kompāniju uz pjedestāla sastādīja Skots Diksons un Džeimss Hinčklifs. Vēl dienu iepriekš Hjūstonas ielu trasē notika pirmā sacīkste, kurā uzvaru izcīnīja Diksons, bet otrā finišēja Simona De Silvestro, kamēr Džastins Vilsons palika trešais.

Pirms pēdējā posma Fontana ovālā čempionāta vadībā ir izvirzījies Skots Diksons, jo līdzšinējais čempionāta līderis Elio Kastronevess mocījās ar tehniskām problēmām abās Hjūstonas sacīkstēs.

Hjūstonas 1.sacīkstes apskats

1 KOMENTĀRS

  1. Ūūū, šis bija labais vakar! Sezonas crash! Pirmajā mirklī jau viss neizskatījās tik dramatiski – ok, stāv 3 sasistas mašīnas. Nu, bet atkārtojumi uzdzina šermuļus. Galvenais, protams, ka nav upuru un netika pazaudēts vēl viens Indy čempions. Arī skatītāji var uzelpot, jo pie nedaudz cita leņķa autiņš tikpat labi varēja ielidot tribīnēs – ielu trasēs tie žogi ne tuvu nelīdzinās ovālos esošajiem pastāvīgajiem nocietinājumiem.
    Ja kas – interesanti, cik Dario Frankiti ir dzīvības? 😀 Šī viņam ir jau 3. šausminošā avārija IndyCar, taču vienmēr viņš izkļuvis sveikā. Tiesa, šoreiz ar traumām.

    Blakus tam, zināmu šoku uzsit arī Kastronevesa murgainais vīkends. Būt tik komfortablā vadībā un visu pakāst ir reāli skarbi. Bezmaz izskatās, ka Penske komandā ieviesies kāds Ganassi sabotieris 😀 Lai vai kā, pēdējais posms būs kārtējā medusmaize – superspīdvejs, 500 jūdzes un čempiona titula izcīnīšana!