'Mercedes' un 'Ferrari' formulas“Mercedes” komandas vadītājs Ross Brauns norāda, ka 2014. gada F1 sezonā ieguvējas būs tās komandas, kas pašas sev ražo motorus.

Kā zināms, dzinējus Formulā 1 ražo “Ferrari”, “Mercedes”, kā arī “Renault”, kas tiek uzskatīts par galveno “Red Bull” sadarbības partneri, jo francūžiem pašiem šobrīd savas komandas nav. Brauns skaidro, ka priekšrocības būs tieši šīm trim komandām, jo tehniskie noteikumi prasa, ka visām komandām, kas pērk motorus, jāpiegādā vienādas specifikācijas izstrādājumi. Tas nozīmē, ka motorus šīs trīs komandas pirmām kārtām pielāgos savām mašīnām, bet pārējiem būs jāpielāgo savi auto šiem dzinējiem.

“F1LV

“Mūsu ražotnes Breklijā un Briksvortā strādās kā viena komanda, lai panāktu iespējami labāko rezultātu saskaņā starp šasiju un motoru,” intervijā vācu žurnālam “Auto Motor und Sport” neslēpj Brauns. “Mēs palīdzēsim saviem pasūtītājiem ar informāciju tik, cik vien varēsim, taču, ja godīgi, tas nebūs noteicošais faktors. Mēs savu motoru esam izstrādājuši sev, pārējiem nāksies pielāgoties.”

Ar “Mercedes” motoriem 2014. gada F1 sezonā startēs arī “McLaren”, “Force India” un “Williams” komandas.