Foto:Repsol Honda

Svētdien, 20.oktobrī, „Viasat” sporta kanāls „Viasat Sport Baltic” (VSB) pārraidīs MotoGP Pasaules čempionāta motošosejā Austrālijas Lielās Balvas izcīņu. Nenokavējiet MotoGP tikai kanālā VSB!

Pagājušajā gadā divi no trim MotoGP tituliem tika izcīnīti Filipailendas trasē Austrālijā. MotoGP klasē Keisijs Stouners savā mājas trasē izcīnīja sesto! uzvaru pēc kārtas, bet Horhem Lorenco ar otro vietu pietika, lai nodrošinātu savu otro MotoGP titulu. Moto2 klasē ātrākais bija Pols Espargaro, bet čempionāta līderis Marks Markess finišēja trešajā vietā un kļuva konkurentiem neaizsniedzams. Šogad Markess savā debijas sezonā MotoGP klasē var izcīnīt titulu arī Karaliskajā klasē. Šobrīd Honda braucējam ir 43 punktu pārsvars pār Lorenco un 54 pār komandas biedru Dani Pedrosu.

Moto2 klasē Skotam Redingam šobrīd ir 224, Polam Espargaro 215, Estevem Rabatam 196 punkti. Moto3 klasē Luisam Salomam ir 284, Aleksam Rinsam 270 un Maverikam Vinjalesam 258 punkti.

Lai gan matemātiski jau šajā posmā varam uzzināt uzvarētāja vārdu, cerams tas nenotiks un sagaidīsim principiālas cīņas visās trīs klasēs

VSB komentētājs Tāls Meļķis: “Pasaules čempionāts motošosejā iegājis finiša taisnē. Lai gan matemātiski jau šajā posmā varam uzzināt uzvarētāja vārdu, cerams tas nenotiks un sagaidīsim principiālas cīņas visās trīs klasēs. Un protams, Austrālijā mums pietrūks Stounera…”

Ļoti iespējams, Stounera iesākto uzvaru gājienu Filipailendas trasē turpinās viņa mantinieks Repsol Honda komandā Marks Markess

VSB komentētājs Aldis Putniņš: “Nedēļu pēc Malaizijas MotoGP karavāna ir pārcēlusies tālāk uz dienvidiem, uz Filipailendu, kas ir sala pie Austrālijas dienvidrietumu krasta. Pēdējos gados šeit dominēja austrālietis Keisijs Stouners, kurš šoreiz būs tikai goda viesa statusā. Ļoti iespējams, Stounera iesākto uzvaru gājienu Filipailendas trasē turpinās viņa mantinieks Repsol Honda komandā Marks Markess. Jaunais spānis stabili iet uz titulu un tikai paša kļūdas var viņam liegt to izcīnīt jau debijas sezonā. Tostarp Austrālija cer uz jaunu varoni, kuram just līdz Pasaules čempionātā un kāpēc lai tas nebūtu Džeks Millers, kurš startē Moto3 un nākamajā sezonā pievienosies pēdējo gadu vadošajai Moto3 vienībai Red Bull Ajo, kas startē ar KTM motocikliem. Pavērosim Milleru arī šosvētdien – Moto3 klasē viņš ir viens no Honda motociklu līderiem un retais, kurš spēj sastādīt konkurenci KTM armādai.”

MotoGP Austrālijas GP kanālā VSB komentēs Tāls Meļķis un Aldis Putniņš.

MotoGP Austrālijas GP kanālā VSB:

  • Svētdien, 20.oktobrī 4:50 MotoGP Austrālijas GP. Moto3.
  • Svētdien, 20.oktobrī 6:15 MotoGP Austrālijas GP. Moto2.
  • Svētdien, 20.oktobrī 7:50 MotoGP Austrālijas GP. MotoGP.

Filipailenda:
[media url=”http://www.youtube.com/watch?v=KirHnhZGLJ0″]