Foto: IndyCar.com

Šajā nedēļas nogalē uzreiz trīs čempionātos tiks aizvadīti pēdējie posmi sezonā un tiks izšķirts čempionu tituls.

IndyCar

ASV populārākā formulu sērija ir ieradusies Fontanas ovālā jeb “Fontana Auto Club Speedway” uz pēdējo čempionāta sacīksti. Galvenie sāncenši uz čempiona titulu ir Elio Kastroneves un Skots Diksons, kurš pirms izšķirošā brauciena ir 25 punktus priekšā savam konkurentam. Tas nozīmē, ka Kastronevesam ir jāuzvar sacīkste un jācer, ka Diksons finišēs devītajā vietā vai zemāk. Tostarp peripetijas sākušās vēl pirms starta – abu pretendentu komandas “Team Penske” un “Chip Ganassi Racing” nolēmušas saviem pilotiem nomainīt dzinējus, lai būtu garantija, ka smagā sacīkste tiks aizvadīta līdz finišam. Tā rezultātā abi ir zaudējuši desmit starta pozīcijas, turklāt nedrīkstēs gūt punktus savu dzinēju piegādātāju “Honda” un “Chevrolet” labā, jo sākuši izmantot jau sesto dzinēju sezonā. Tostarp jāpiebilst, ka savainotā Dario Frankiti vietā pēdējā posmā “Chip Ganassi Racing” komandā startēs Alekss Taljāni.

IndyCar sacīksti tiešraidē translēs “Viasat Sport” kanāls, kas redzams satelīttelevīzijas īpašniekiem. Par pieejamību internetā aicinu padalīties komentāros pie šī raksta.

Foto: IndyCar.com

[divider2]

WSBK

Šogad pēdējais Pasaules Superbike čempionāta posms notiks Heresas trasē šajā nedēļas nogalē. Pēdējo reizi, kad Andalūzijas trase uzņēma WSBK sacīkstes bija tālajā 1990.gadā. Šobrīd čempionāta līderis ir Toms Saikss ar “Kawasaki” motociklu un teorētiski viņš jau pirmajā sacīkstē var nodrošināt sev pirmo čempiona titulu. Saikss, kurš iepriekšējā posmā Maņikūrā izcīnīja dubultuzvaru, savus tuvākos konkurentus Jūdžinu Lavertiju un Silvanu Gvintoli apsteidz par attiecīgi 37 un 38 punktiem. Tas nozīmē, ka pirmajā braucienā viņam pietiktu ar trešo vietu, lai nodrošinātu sev titulu, pat ja viņa sāncenši ieņem pirmās divas vietas uz goda pjedestāla. Vēl jāpiebilst, ka Heresā māju posms būs ‘pārbēdzējam’ no MotoGP (precīzāk Moto2) Toni Eliasam, kas savulaik ir izcīnījis uzvaru šajā trasē un šogad rāda labus rezultātus šajos pāris WSBK posmos.

WSBK abas sacīkstes tiešraidē translēs “Eurosport” kanāls.

Foto: WSBK.com

[divider2]

Eiropas F3

Tikmēr Vācijā Hokenheimas trasē norisināsies pēdējais FIA Eiropas F3 čempionāta posms, kur pēdējos trīs braucienos tiks noskaidrots čempions. Pretendenti ir tikai divi: “Ferrari” komandas jauno pilotu akadēmijas protežē Rafaele Marčello un Fēlikss Rozenkvists. Itālietim, kuram prognozē spožu nākotni un ceļu uz Formulu 1, ir iespaidīgs 45,5 punktu pārsvars kopvērtējumā, kamēr zviedru jaunajam pilotam nav ko zaudēt un pēdējos trīs braucienos viņš var atļauties riskēt. Nevar aizmirst, ka balvā par titulu šajā čempionātā ir arī testi ar “Ferrari” Formula 1 mašīnu. Jau rakstīju, ka šajā posmā izņēmuma kārtā startēs arī igaunis Kevins Korjuss, kuram tā būs gatavošanās sezonas noslēguma sacīkstei Makao GP.

Visas trīs F3 sacīkstes no Hokenheimas trases tiešraidē transēls MotorsTV kanāls.

Foto: FIA F3

1 KOMENTĀRS

  1. Ko nozīmē apgalvojums, ka “IndyCar sacīksti tiešraidē translēs “Viasat Sport” kanāls, kas redzams satelīttelevīzijas īpašniekiem”? Pirmkārt, kā LV var redzēt šo Viasat Sport? Tāds kanāls par brīvu caur satelīta šķīvi nenāk, bet Skandināvu kanālu paketes mums te neviens nepiedāvā. Otrkārt, nevienā Viasat Sport programmā IndyCar sacīksti šovakar neatradu.
    Internetā skatīties jau noteikti nebūs problēmu. Problēma ir cita – gonka sākas trijos naktī… 😀

    Blakus tam, svētdienas vakarā nedrīkst palaist garām NASCAR ekstrēmu Talladegā! 🙂