Foto: Yamaha Racing

Austrālijas GP MotoGP sacīkste Filipailendā noslēdzās ar Horhes Lorenco uzvaru, kamēr čempionāta līderis Markss Markess palika bez punktiem.

Jau piektdien Filipaildendas trasē, kurā kopš pagājušās sezonas ir uzklāts jaunas asfalta segums, sākās problēmas ar pastiprinātu riepu nodilumu un tā rezultātā tika saīsināta Moto2 sacīkste, kā arī MotoGP brauciens. Turklāt MotoGP gadījumā “Bridgestone” riepas spēja izturēt tikai 10 apļus un tika nolemts ieviest obligāto boksu apmeklējumu, kura laikā braucējiem būtu jaimaina motocikls.

Noteikumi paredzēja, ka moticikls jānomaina līdz 10.sacīkstes aplim un pirmo reizi MotoGP vēsturē visi piloti sausās sacīkstes laikā devās boksos mainīt motociklus. Tomēr visas komandas nespēja operatīvi pielāgoties apstākļiem un Marks Markess (“Repsol Honda”) tika iesaukts boksos vienu apli par vēlu, kā rezultātā viņam tika parādīts melains karogs un čempionāta līderis saņēma diskvalifikāciju laikā, kamēr atradās otrajā vietā aiz līdera Horhes Lorenco. Tostarp “Yamaha” līderis  izcīnīja uzvaru un uzreiz par 25 punktiem samazināja Markesa pārsvaru pirms pēdējiem diviem posmiem Japānā un Valensijā. Aiz Lorenco ierindojās Dani Pedrosa un Valentīno Rosi, kurš trešo vietu izrāva sīvā cīņā ar Kelu Kračlovu un Alvāro Bautistu.

Saikss čempions, Lavertijam divas uzvaras

Tostarp pēdējā WSBK jeb Superbike posmā Heresā par čempionu tika kronēts Toms Saikss (Kawasaki), kurš jau pirmajā braucienā ar trešo vietu nodrošināja sev čempiona titulu. Uzvaru braucienā izcīnīja Jūdžins Lavertijs (Aprilia), kurš pēdējā līkumā apdzina Marko Melandri (BMW).  Arī otrajā sacīkstē uzvaru izcīnīja Lavertijs, kuram tā bija devītā uzvara sezonā un kurš čempionātā ierindojās otrajā vietā. Saikss izcīnīja otro vietu, bet trešais palika Silvans Gvintoli (Aprilia), kurš ierindojās trešajā vietā arī kopvērtējumā. Labu sniegumu savā māju posmā Heresā nodemonstrēja arī bijušais MotoGP pilots un Moto2 čempions Toni Eliass (Aprilia), kurš pirmajā braucienā bija piektais, bet otrajā ieņēma ceturto vietu.

Toms Saikss, WSBK