'Red Bull' un 'Lotus' formulasPirmo sanāksmi šodien plāno aizvadīt jaunizveidotā sešu F1 komandu apvienība, taču šajā sakarā pārējās komandas jau briest skandālam un tiesu darbiem.

Stratēģiskā grupa nomainīs līdz šim darbojošos sporta un tehnisko darba grupu, taču sastāvēs tikai no sešām komandām – “Ferrari”, “Red Bull”, “McLaren”, “Mercedes”, “Williams” un “Lotus”. Šodien savienībai gaidāma pirmā tikšanās un vācu izdevums “Auto Motor und Sport” ziņo, ka apsriedes galvenā tēma būs šasiju iespējamā pārdošana mazajām komandām.

“F1LV

Jau kādu laiku tiek runāts par to, ka nabadzīgākajām komandām vajadzētu dot iespēju iegādāties šasijas no lielajiem ražotājiem. Tādā veidā tiek cerēts gan samazināt izmaksas, gan padarīt mazās komandas konkurētspējīgākas.

“Force India” vadītāja vietnieks Bobs Fernlijs laikrakstam “Telegraph” jau paziņijis, ka šādas sešu komandu savienības izveidošana nav “ētiska un demokrātiska”, jo tā gatavojas pieņemt daudzus svarīgus lēmumus bez pārējo komandu līdzdalības. Kā zināms, šobrīd “Force India” piloti Konstruktoru kausā sapelnījuši 62 punktus, kamēr “Williams” vienība – tikai vienu.

F1 boss Bernijs Eklstouns šobrīd iestājas par šo savienību, jo lielās komandas parasti ir viņa pusē. Tomēr bijušais FIA prezidents Makss Moslijs pieķauj iespēju, ka Stratēģiskā grupa varētu neatbilst Eiropas Savienības konkurences likumam.

1 KOMENTĀRS