Ar Horhes Lorenco uzvaru noslēgusies Japānas GP MotoGP sacīkste Motegi trasē. Nu vairs starp viņnu un Marku Markesu ir 13 punkti, un viss izšķirsies pēdējā posmā Valensijā. Pats Markess šajā sacīkstē finišēja otrais, kamēr viņa komandas biedrs Danijs Pedrosa izcīnīja 3. vietu.

Sacīkstes startā Lorenco noturēja savu 1. starta pozīciju, bet otrais izvirzījās Valentīno Rosi. Nākamajos apļos Rosi vairākas reizes kļūdījās bremzējot un pirmajā reizē atkrita līdz 4. vietai, bet otrajā, kad viņš izbrauca drošības joslā, līdz 11. vietai. Līdz sacīkstes beigām viņš spēja atgūties un finišēja sestais. Markess ķēra Lorenco, taču kad bija jau pavisam tuvu, viņš pieļāva dažas kļūdas un atkal atstatums starp viņu un Lorenco nedaudz palielinājās. Sacīkstes pēdējos apļos Lorenco nedaudz patraucēja atpalicēji, bet tas netraucēja viņam izcīnīt uzvaru. Ceturtais šajā sacīkstē palika Stefans Bradls no “LCR Honda”, kamēr piektais palika Alvāro Bautista.

Foto: MotoGP.comPar Moto2 čempionu, uzvarot Japānas GP kļuva Pols Espargaro, kamēr viņa galvenais sāncensis Skots Redings pirmajos līkumos uzskrēja virsū jau nokritušajam Rabatam. Sacīkste arī tika apturēta, par laimi gan braucēji ir tikuši cauri bez ļoti nopietniem savainojumiem. Moto3 pirmais finišēja Alekss Markess. Sezonas pēdējais posms notiks Valensijā, kur arī izšķirsies, kurš būs čempions Moto3 un kurš MotoGP. Moto3 ir 3 titula pretendenti – Luiss Saloms, Maveriks Vinjaless un Alekss Rins.