Luka di Montidzemolo šogad par parādīto sniegumu čempionātā Fernando Alonso ir devis astoņas balles no desmit.

“F1LV

Kamēr “Ferrari” komanda izmisīgi cīnās par trešo vietu Konstruktoru kausa kopvērtējumā, bet Felipe Masa atrodas tikai astotā vietā pilotu čempionātā, Fernando Alonso ASV GP izcīņas laikā nodrošināja sev otro vietu kopvērtējumā.

“Esmu lepns ar rezultātiem, mūsu rīcībā nenoliedzami nav otrā labākā mašīna čempionā,” skaidroja pats Alonso. “Tāpēc otrā vieta ir lielisks atalgojums par pūlēm.”

Tomēr Alonso un “Ferrari” komandas vadības attiecības šajā sezonā ir manāmi pasliktinājušās un komentāri no abām pusēm brīžiem ir bijuši nesaudzīgi. Montidzemolo nenovērtēja Alonso sniegumu ar augstāko atzīmi.

“Labs astotnieks no desmit ballēm,” Monidzemolo vērtēja Alonso. “Es domāju, ka viņš ir ļoti, ļoti labs pilots.”

Montidzemolo neslēpa savas domas par gaidāmo noteikumu maiņu un iemesliem, kāpēc “Ferrari” šogad piedzīvojuši lajupslīdi otrajā sezonas pusē.

“Esmu ļoti iepriecināts par izmaiņām tehniskajos noteikumos, jo man nepatīk formulas, kur aerodinamika nosaka 90% no spēku samēra,” skaidroja itālietis. “Savukārt šogad mēs samaksājām ļoti dārgi par “Pirelli” riepu maiņu sezonas vidū.”

Runājot par nākamo sezonu, Fernando Alonso nebija pārliecināms, ka tehniskās noteikumu izmaiņas būs tik pamatīgas, ka noslaucīs visu “Red Bull” esošo pārsvaru.

“Šobrīd “Red Bull” ir vienas sekundes aplī pārsvars,” skaidroja spānis intervijā BBC. “Viņi nevar zaudēt tādu pārsvaru pat nomainot dzinēju vai izplūdes gāzu sistēmu.”

1 KOMENTĀRS

  1. Alonso šogad pārliecinoša 2.vieta ar 4to ātrāko mašīnu – vismaz pēc Autosport analīzes no visas sezonas tā sanāk. Liktu 9 par šo sniegumu, jo pēc tam, kad Fetels gandrīz jau bija paņēmis titulu, Alonso manāmi atlaida – Masa viņam priekšā Q un arī sacīkstēs vairs nav tās enerģijas.

  2. Par visu spriež pēc gala rezultāta, bet rezultāts ir tāds, ka solītais tituls atkal nav atnācis. Sezonas sākumā Ferrari bija labākā mašīna, bet bija jāskrien arvien ātrāk lai paliktu uz vietas. 🙂 Citi spēja skriet būtiski ātrāk, tātad kaut kas nebija ok sadarbībā ar tehnisko personālu, lai skrietu ātrāk tikdaudz, lai savas formulas potenciālu noturētu priekšā citiem. Kāpēc lai tad, kad esi priekšā, visi nopelni ir pilotam, bet kad nē tad uzreiz ir tikai slikta formula?

  3. Nu pirmkārt nav taisnība , ka tika atgrieztas 2012 gada riepas. 🙂 TIka nomainīts materiāls no kā taisa riepas pamatni, jo tas kevlars vienkārši neturēja. Otrkārt nav taisnība, ka tas notika tāpēc, ka Red Bull nebija ar tām apmierināti. 🙂 Tas ka Red Bull nebija apmierināti ir tā. Bet Red Bull nav Ferrari, kas varētu piespiest veikt kādas izmaiņas, tādēļ , ka viņiem kas nepatiktu, drīzāk visi par to tikai ierēktu :P. Vienkārši F1 nevarēja atļauties vēl vienu tādu F1 apkaunojumu, kāds bija Silverstonā.

  4. Redzi tas konstruktoru vērtējums rodas no abu pilotu punktu summas. Tad, ja vērtētu formulas labumu teiksim pēc Vēbera rezultātiem iznāktu, ka Red bull formula ir tikai ceturtā labākā, jo priekšā ir pa pilotam no Ferrari, Mercedes, un Lotus 🙂 Tas Tev droši vien nepatiktu 🙂 Tā ka viss šajā pasaulē ir relatīvs.:)

  5. Pat tad, ja ALO šajā sezonā būtu demonstrējis vēl izcilāku sniegumu… arī tad tituls būtu bijis neaizsniedzams.
    WEB zemā pozīcija, kā zināms, pats par sevi ir ļoti interesants temats. Es pat uzdrošinos teikt – temats, ap kuru vēl ilgi nerimsies dažādi minējumi, spekulācijas… Ja vien pēkšņi starpsezonā neuzradīsies kādas interesantas atklāsmes…