Novembra izskaņā savu pirmizrādi Latvijā piedzīvoja ilgi gaidītā flma “Rush” jeb latviskotajā variantā “Sacīkste”.

Par pašu filmu jau esam rakstījuši vairākkārt un plāšāku vērtējumu par filmu varat lasīt arī jaunajā F1LV E-Žurnālā, kas nāca klajā 28.novembrī.

Kā jau tika solīts, notika arī īpašs “Rush” seanss, kas tika organizēts tieši F1LV lasītājiem. Tas risinājās 29.novembrī un pirms seansa tika noorganizētas nelielas pārrunas un diskusijas ar eksperta uzstāšanos. Šoreiz eksperta lomā Edgars Skulte, kas bija viens no pirmajiem profesionālajiem Formula 1 žurnālistiem Latvijā un pirmais, kas akreditējās un žurnālista ampluā apmeklēja Grand Prix posmus klātienē no bijušās Padomju Savienības valstīm.

Protams, galvenais vakara pasākums bija pati filma un atsauksmes par to no skatītājiem bija pašas labākās. F1LV Bloga veidotāju vārdā saku paldies visiem par dalību un ļoti interesantajiem jautājumiem mūsu ekspertam.

Pēc seansa notika neliela pašu aizrautīgāko fanu tikšanās un diskusijas jau neformālā gaisotnē. Visi bija vienisprātis – F1LV Bloga lasītāju pasākumi, diskusijas vai kopā sanākšanās jāorganizē atkal.

 

1 KOMENTĀRS

 1. Tikko noskatījos. Biju pārsteigts, cik patiesi laba tā filma ir. Negaidīti patīkams pārsteigums. Skaņa, ātruma sajūta, psiholoģiskais moments… viss vietā… perfekti… Labāka par 1968. gada “Grand Prix” un viennozīmīgi labākā motorsporta filma.

 2. Ja kas, pašlaik Latvijas kinoteātros ir nedaudz unikāla situācija, jo vienlaicīgi ar “Rush” iet vēl viena autosacīkšu sāga – multene “Turbo”! 😀 Nupat pilnīgi nejauši ar sīko biju aizgājis, un neko – reāli interesants gabals par Indy 500 😀 Gan mašīnas, gan Indianapolisas trase izzīmētas perfekti visos sīkumos. Vienīgi beigās uzvar gliemezis… 😀

 3. Paldies Aldi par uzaicinājumu,diemžēl netiku,bet gan jau būs arī citi pasākumi.Filmu noskatijos,baidijos,ka zudīs burvība,jo daudz info biju salasijusies par tapšanu,intervijas ar aktieriem utt,bet nē esmu sajūsmā,un kamēr rādīs uz lielajiem ekrāniem,aizskriešu vēlreiz,vismaz uzdzina asini,kas pēdējās sezonās šajā sportā ir zudusi.

 4. Filma tiešām ir samērā laba, bet
  1) Zaļganās nokrāsas laupa autentiskuma sajūtu. Vai tiešām cilvēki akli, neviens neko neredz? Kam tā kolorizācija vajadzīga. Var saprast, ka šausmenēs to zaļo toni bāž, bet ne jau šeit! Vajadzīgas dabīgas krāsas. Vai es tāds vienīgais?
  2) Nepatika tas, ka pārējie piloti parādīti bezmaz kā statisti, man no tās F1 ēras. vairāk imponē M.Andreti, H.Štuks utml. Bieži rādīja tuvplānu, kā ātri apdzen vienu, otru… vēl vienu… kopskata nav.
  Un pārliecinājos, kā te kāds rakstīja – pašreizējais F1 ir sterils, pieķemmēts. 80ie gadi bija varbūt labākie, jo turboēras McLaren MP4/1, piemēram arī tagad estētiskāks nekā pārdizainētie pašreizējie bolīdi. Un arī drošība 80ajos bija labāka nekā 70ajos.
  Un arī f1 mašīnu krāsas vienmēr bija OK, taču tik bezkrāsainas mašīnas kā pēdējos 2-3 gadus, nekad neesmu redzējis. TV ekrānā nedaudz dūmakainā laikā pat “Ferrari” knapi redz, kur nu vēl pelēkos “Mercedes”, melnbaltos “Williams”, “Sauber”.