“Honda” ir izplatījusi pirmo attēlu ar savu 2014.gada Pasaules Salonauto čempionāta (WTCC) modeli, savukārt FIA ir apstiprinājusi čempionāta nākama gada kalendāru.

“F1LV

Jaunajam “Honda Civic” WTCC modelim ir četru cilindru 1.6 litru turbodzinējs ar aptuveno jaudu 380 zirgspēku robežās.

Ņemot vērā, ka jaunajā sezonā WTCC čempionāta notikušas nopietnas izmaiņas tehniskajos noteikumos, jaunie modeļi solās būt ievērojami ātrāk par šī gada mašīnām. Svara ierobežojums samazināts līdz 1100 kg, bet aerodinamikā ieviestas pamatīgas izmaiņas (tostarp plakanā grīda) maksimālā ātruma uzlabošanai. Tāpat nākamajā sezonā WTCC modeļi startēs ar 18 collu riteņiem un palielināta izmēra aizmugurējo antispārnu.

“Honda” šajā sezonā bez īpašas pretestības un ļoti pārliecinoši izcīnīja WTCC ražotāta titulu un cer to paveikt arī nākamajā sezonā, kad pretim stāsies arī “Citroen” fabrikas komanda (jaunais modeli attēlā zemāk).

2014.gadā ar fabrikas atbalstu “JAS Motorsport” komandas sagatavotavos divas “Honda Civic” mašīnas, ar kurām startēs Gabriele Tarkvīnī un Tjāno Monteiru. Savukārt “Zengo Motorsport” un “Proteam Racing” privātā kārtā čempionātam pieteiks vēl divas “Honda Civic” mašīnas, kuras pilotēs attiecīgi ungārs Norberts Mičelics un marokānis Mehdi Benani.

Foto: Citroen Racing

WTCC apstiprina kalendāru

2014.gada WTCC sezonā būs 12 posmi un čempionāts atkal atgriezīsies Francijā (Pola Rikāra trasē) un Beļģijā (Spa). Sezona sāksies Marakešas ielās Marokā, bet noslēgsies, kā ierasts, ar ielu sacīksi Makao.

Datums Posms Trase
6.aprīlis Maroka Marrakech street circuit
20.aprīlis Francija Circuit Paul Ricard
4.maijs Ungārija Hungaroring
11.maijs Slovākija Automotodróm Slovakia Ring
25.maijs Austrija Salzburgring, Salzburg
8.jūnijs Krievija Moscow Raceway, Moscow
22.jūnijs Beļģija Circuit de Spa-Francorchamps
3.augusts Argentīna Autódromo Termas de Río Hondo
14.septembris ASV Sonoma Raceway
12.oktobris Ķīna Shanghai International Circuit
26.oktobris Japāna Suzuka Grand Prix Circuit
16.novembris Makao Guia Street Circuit

Vai WTCC redzēsim arī Konstantīnu Calko?

Arī pagaidām vienīgais latvietis, kas debitējis WTCC čempionātā (šogad Makao posmā), turpina strādāt pie tā, lai nākagad aizvadītu pilnu sezonu Pasaules Salonauto čempionātā. Sīkāk par Calko mērķiem rakstījām pēdējā F1LV E-Žurnālā:

Šobrīd mērķis ir WTCC čempionāts, un tāpat netiek atmesta iespēja turpināt startus “Radical European Masters” čempionātā, kas pašam Konstantīnam ļoti iet pie sirds.

“Tagad jāmeklē vēl papildus sponsoru atbalsts, lai atkal varētu startēt WTCC vai ELMS čempionātā, kas ir sākotnēji uzstādītais mērķis. Piedāvājumi jau ir un tie ir patiešām labi, taču nepieciešami atbalstītāji,” stāsta Calko, piebilstot, ka arī kartingu viņš nav iestūmis garāžā uz visiem laikiem. Tas viss tiek darīts viena vienīga mērķa īstenošanai.

“Mans dzīves mērķis ir uzvarēt leģendārajās Lemānas 24 stundu sacensībās,” nobeigumā piebilst Calko.