“Ferrari” ir pieļāvuši iespēju atgriezties Lemānas sacīkstē fabrikas komandas statusā.

Šobrīd “Ferrari” studē jaunos FIA Izturības čempionāta (WEC) tehniskos noteikumus, kas stājas spēkā nākamajā gadā un kuros ir uzsvars uz atjaunojamiem enerģijas avotiem. Līdz ar to “Ferrari” apsver iespējas lietderīgi izmantot jauno Formula 1 specifikācijas 1,6l V6 turbozinēju ar visām reģenerācijas sistēmām.

Pagaidām konkrēti mērķi un termiņi netiek nosprausti, tomēr kompānijas (ārpus F1) sporta aktivitāšu vadītājs Antonello Koletta paziņoja, ka “Ferrari” varētu atgriezties tikai uz vienīgi kā pilnvērtīga fabrikas komandas, tātad būvēt arī savu prototipu.

Pēdējo reizi ar savu prototipu Lemānas 24 stundu sacīkstē “Ferrari” sartēja 1973.gadā (attēlā “Ferrari 312 PB” modelis), bet kopš tā laika projekts tika slēgts, lai koncentrētos uz Formula 1 aktivitātēm.

“Mēs nevaram apgalvot, ka “Ferrari” būs LMP1 prototips, tomēr nevaru teikt, ka tāds noteikti nebūs,” paziņoja Koletta. “Tāpat mēs šobrīd nevaram apgalvot, ka mūsu vīzija ir spēkā uz 2015. vai 2016.gadu.”

Nākamgad Lemānas sacīkstē un WEC čempionātā startēs trīs fabrikas komandas “Audi”, “Toyota” un “Porsche”, bet 2015.gadā LMP1 kategorijā varētu pievienoties arī “Nissan”. Tostarp “Renault Sport” kompānija atzina, ka arī viņu jaunais F1 V6 dzinējs var tikt izmantots kā jaudas agregāts LMP1 klases prototipam.