Svētdien Argentīnā startēja Dakaras rallijs, kas notiks turpmāko divu nedēļu garumā. Pirmajā ātrumposmā par uzvarētāju automobiļu ieskaitē kļuva portugāļu braucējs Karloss Suza, kurš līdz ar to kļuvis par sacensību līderi, ziņo portāls “autoeuro.lv”.

Sportisti šajā dienā veica 180 km garo ātrumposmu no Rozario uz Sanluisu. Ķīnas komandas “Haval” pārstāvis Suza šo distanci veica nedaudz vairāk kā 2 stundās un 20 minūtēs. Pēc finiša Suza atzina, ka tehnisku problēmu dēļ salonā bijis ārkārtīgi liels karstums un tādēļ braucot pat bijis grūti elpot. Neskatoties uz to, viņš par 11 sekundēm apsteidza “X-Raid” komandas pilotu Orlando Teranovu

Trešo vietu ieņēma un mazāk par minūti Suzam pazaudēja Nasers Al-Atija, kurš pēc vairāku gadu pārtraukuma ir atgriezies “X-Raid” vienības sastāvā un, tāpat kā Teranova, startē ar “Mini” markas automašīnu.

Francūža Stefana Petransela cīņa par 12. uzvaru Dakaras rallijā sākās ar pārsistu riepu un izcīnītu sesto vietu. Petransels, kā zināms, ir pēdējo divu Dakaras ralliju uzvarētājs. Tikmēr jau pirmā rallija diena katastrofāla izvērtās NASCAR pilotam Robijam Gordonam. Viņa jaunajam “Hummer” spēkratam radās tehniskas problēmas, kā rezultātā amerikānis pazaudējis jau vairāk nekā divas stundas.

Vieglo auto kategorijā finišu svētdien sasniedza 138 ekipāžas un 56. pozīciju izcīnīja krievu pilots Antons Grigorovs ar stūrmani Māri Saukānu, kurš šogad Dakarā ir vienīgais dalībnieks no Latvijas. Šī ekipāža startē ar “OSCar O3” sacīkšu mašīnu un pirmajā dienā no uzvarētāja Suzas atpalika 34 minūtes. Ar “OSCar” automobili Dakarā šogad brauc arī lietuvietis Benedikts Vanags – viņš pirmajā ātrumposmā ieņēma 89. vietu un Suzam pazaudēja 51 minūti.

Dakaras rallija rezultāti pēc 1. posma (auto):

1. Carlos Sousa (Haval) 2:20:36
2. Orlando Terranova (Mini) +0:11
3. Nasser Al-Attiyah (Mini) +0:47
4. Nani Roma (Mini) +1:15
5. Carlos Sainz (SMG) +4:03
6. Stéphane Peterhansel (Mini) +4:21
7. Krzystof Holowczyc (Mini) +4:21
8. Christian Lavieille (Haval) +5:42
9. Leeroy Poulter (Toyota) +5:57
10. Erik van Loon (Ford) +6:02

Motociklu klasē pirmajā ātrumposmā uzvarēja “Honda” komandas braucējs Žoans Bareda Borts no Portugāles, taču arī šajā ieskaitē cīņa par pirmo vietu noslēdzās cieši. 37 sekunde aiz uzvarētāja palika KTM zvaigzne Marks Koma, kurš traumas dēļ iepriekšējo Dakaru bija spiests izlaist, bet trešais šajā ātrumposmā bija viņa senais konkurents Sirils Desprē, kurš KTM rūpnīcas motociklu nomainījis pret “Yamaha”. Atgādinām, ka Koma un Desprē savā starpā sadalījuši pēdējās astoņas uzvaras Dakaras rallijā.

Dakaras rallija rezultāti pēc 1. posma (moto):

1. Joan Barreda Bort (Honda) 2:25:31
2. Marc Coma (KTM) +0:37
3. Cyril Despres (Yamaha) +1:40
4. Alain Duclos (Sherco) +1:56
5. Paulo Goncalves (Honda) +2:25
6. Francisco Lopez Contardo (KTM) +3:24
7. Juan Pedrero Garcia (Sherco) +3:47
8. Michael Metge (Yamaha) +4:33
9. Sam Sunderland (Honda) +4:33
10. Alessandro Botturi (Husqvarna) +4:48

Smago auto ieskaitē krievs Airats Mardījevs no “Kamaz” pirmajā ātrumposmā guva uzvaru, tikai par 10 sekundēm uzveicot Alešu Lopraisu, bet 21 sekundi uzvarētājam pazaudēja Marsels van Vliets. Čehu braucējs Lopraiss startē ar “Tatra”, savukārt holandieša Van Vlieta rīcībā ir MAN.

Visbeidzot, kvadriciklu klasē pēc pirmās dienas līderis ir čīlietis Ignacio Kasale ar “Yamaha”, kurš par 21 sekundi uzveica pašreizējo Dakaras čempionu Markosu Patronelli.

Pirmās dienas apskats


US – Stage 1 – Car/Bike – Stage Summary… by Dakar