Fernando Alonso ir atzinis, ka Formula 1 sacīkstes visvairāk ir izbaudījis V10 dzinēju ēras laikā.

“Ferrari” līderis Alonso, kurš šajā sezonā piedzīvos otro dzinēju ēras nomaiņu Formulā 1, paziņoja, ka viņu visvairāk iespaidojušas vieglās un jaudīgās mašīnas 2000-šo gadu sākumā.

“Patiesībā visas ēras ir bijušas atšķirīgas un unikālas,” skaidroja Alonso, atbildot uz “Ferrari” fanu jautājumiem. “Personīgi es esmu pieredzējis tikai trīs ēras: tā bija V10 motoru ēra, kad es sāku savu karjeru un līdz pat 2005.gadam, tad tā bija V8 ēra no 2006. līdz 2010.gadam un tad līdz šim brīdim bija pavisam cita ēra ar “Pirelli” riepu ienākšanu, jo tas prasīja pilnībā izmainīt pilotēšanas stilu.”

“Ja man būtu jāizvēlas, tad noteikti izvēlētos to laiku, kas bija ļoti ātras un vieglas mašīnas – bieži par 150 līdz 200kg vieglākas nekā šobrīd un ar aptuveni 1000 zirgspēku lielu jaudu,” paziņoja Alonso. “Nenoliedzami tas laiks sagādāja pilotiem vislielāko baudījumu.”

Nevar aizmirst, ka Alonso savu pirmo titulu 2005.gadā izcīnīja ar 3l V10 “Renault” motoru, bet otro 2006.gadā jau ar 2,4l V8 dzinēju.

“Skatoties vēl tālākā pagātnē, man ir grūti izvēlēties mīļāko dzinēju ēru,” turpināja Alonso. “Deviņdesmitajos mašīnas vizuāli izskatījās ļoti labi, tomēr es nezinu, kā tās bija pilotēt. Taču, ja iedomājamies nākotni, teiksim 2030. vai 2040.gadu, tad mašīnas arī varētu izksatīties satriecoši, tāpēc izvēlēties vienu ēru ir sarežģīti. No tām, ko esmu pieredzējis, man visinteresantākā šķiet V10 dzinēju ēra.”