Adrians Zutils un Džensons Batons prognozē, ka tikai 2014. gada sezonas beigu daļā Formula 1 mašīnas atgūs savu līdzšinējo ātrumu.

Jau pirms F1 testiem, kas šonedēļ norisinājās Heresā, tika prognozēts, ka jaunās mašīnas pēc tehnisko noteikumu izmaiņām sākotnēji būs lēnākas nekā 2013. gadā. Pirms gada Heresā labākais uzrādītais rezultāts bija 1:17.879 (Felipe Masa), kamēr šogad – tikai 1:23.276 (Kevins Magnusens).

“Ar šo jauno auto nav garlaicīgi braukt,” intervijā “ESPNF1” stāsta “Sauber” pilots Adrians Zutils. “Ir jāpaveic liels darbs, lai noturētu to trasē. Mašīnai ir ļoti maza saķere un tā uzvedas nestabili. Tomēr tas ir tikai laika jautājums. Daudzās sezonās, kad ir mainījušies noteikumi, esam redzējuši, ka komandas katru vai katru otro mēnesi spēj nomest arvien vairāk sekundes no apļu laikiem. Domāju, ka līdz sezonas beigām šādā veidā būsim ieguvuši aptuveni četras sekundes. Ceru, ka pēc tam F1 sacīkstes atkal būs tikpat ātras kā agrāk.”

Arī Džensons Batons prognozē, ka sezonas laikā mašīnas progresēs.

“Šī gada vidēji cietās riepas ir apmēram 0,5 sekunes aplī lēnākas nekā pagājušā gada modelis, savukārt mašīnas ir kļuvušas smagākas, kas dod vēl 1,2 sekundes pie apļa laika,” intervijā “autosport.com” skaidro “McLaren” pilots. “Kopā tās ir 1,6 līdz 1,8 sekundes. Uz pirmo sacīksti mēs ieradīsimies ātrāki nekā šobrīd. Nākamais jūtamais ātruma pieaugums būs pēc pirmajām trim sacīkstēm – vēl aptuveni 1 sekunde. Domāju, ka uz pēdējiem posmiem mēs jau brauksim pagājušā gada līmenī.”