Šī gada NASCAR ‘Sprint Cup’ liktenis tiks izšķirts pēc jauna principa – ieguvēju noteiks fināls, kurā uzvarētājs paņems ‘visu banku’.

“F1LV

Sēriju organizatori pagājušā nedēļā paziņoja par izmaiņām ‘Chase’ jeb sezonas noslēdzošās un izšķirošās daļas kārtībā. Iepriekš ‘Chase’ ņēma dalību 12 vadošie piloti (2013.gadā 13), kas bija izkristalizējušies pirmajās 26 sacīkstēs. Viņi pēdējos 10 posmos cīņu par ‘Sprint Cup’ sāka no nulles un tādejādi noteica čempionu.

Jaunā sistēma, kas stājas spēkā jau šosezon, paredz 16 pilotu dalību ‘Chase’, tomēr viņu noteikšanā tiks ņemts vērā uzvaru skaits pirmajās 26 sacīkstēs. ‘Chase’ turpinājumā pēc katriem trim posmiem tiks atsijāti četri piloti līdz uz pēdējo izšķirošo finālu Homstedā būs tikai četri līderi, kuriem vēl pastāvēs iespēja reāli izcīnīt ‘Sprint cup’.

NASCAR vadība ar direktoru Braijanu Francu priekšgalā paziņoja, ka šādi noteikumi tiek ieviesti, lai mazinātu putnku nozīmi un kā izšķirošo faktoru čempiona noteikšanā izvirzītu uzvaras. Jaunā sistēma paredz, ka pilots, kas izcīnīs uzvaru ‘Chase’ laikā, automātiski tiek nākamajā kārtā. Turklāt papildus punkti finālā netiks piešķirti arī par apļiem vadībā, tādejādi titulu izšķirs tikai un vienīgi pozīcija finišā.

 

1 KOMENTĀRS

  1. Šis būs tāds daudzu sporta veidu olimpiskais princips, kur uzvaru lielā mērā nosaka veiksme. Protams, līdzīgi kā BMX, tu nevari būt uz starta līnijas vienīgajā fināla braucienā, ja neesi sekmīgi izgājis cauri priekšbraucieniem un visiem ceturtdaļfināliem un pusfināliem. Tomēr no 4 pēdējā brauciena titula pretendentiem daudz lielākā mērā uzvarēs veiksmīgākais, nevis ātrākais sezonas pilots.
    No otras puses šaubu nav – visa “čeisa” laikā būs zvērīga cīņa par uzvarām, bet pēdējā gonka vienkārši jāskatās pēc noklusējuma. Vienīgi izbrīna, ka amīši šo dramatisko šovu nav noslīpējuši līdz galam – pēdējo posmu gan varēja aizvadīt Deitonā vai Talladegā – tur būtu maksimāls adrenalīns 🙂