Lai gan Sebastjans Ožjē bija kļuvis par līderi pēc ceturtdien aizvadītās Zviedrijas WRC rallija otrās dienas, piektdienas rītā “Volkswagen” pilots pieļāva rupju kļūdu un zaudēja vairākas minūtes, izstājoties no cīņas par uzvaru.

Ceturtdien Ožjē pārņēma vadību jau ar dienas pirmo ātrumposmu, tad bija izveidojis nepilnu 9 sekunžu pārsvaru pār komandas biedru Andreasu Mikelsenu. Pēc tam Mikelsens šo deficītu sadeldēja un pat nokļuva vadībā, taču, izvēloties dienu noslēgt ar lietotām riepām, lai jaunās pietaupītu piektdienai, atkal zaudēja laiku un dienu noslēdza vairāk nekā 5 sekundes aiz Ožjē.

“F1LV

Šodien notikušajā rallija astotajā ātrumposmā Ožjē ielidoja kupenā, no kuras ātri nespēja tikt ārā un zaudēja vairāk nekā 4 minūtes, tobrīd atkrītot uz otrā desmitnieka beigām. Tagad cīņu par uzvaru turpina “Volkswagen” piloti Andreass Mikelsens un Jari-Mati Latvala, kuru starpā peč SS9 ir 3,3 sekundes.

Tikmēr par trešo vietu cīņu turpina Madss Ostbergs, Miko Hirvonens un igaunis Ots Tanaks, kurš bija ceturtais pēc ceturtdienas ātrumposmiem. Šie piloti iekļaujas četru sekunžu robežās, bet no līdera Mikelsena atpaliek nepilnu pusminūti.

Jāpiemin, ka ar bojātu riteni trasē šodien apstājās “Hyundai” pilots Tjerī Noivils.

Šodien braucējiem vēl jāveic septiņi ātrumposmi.

Zviedrijas rallija rezultāti pēc SS9

Vieta Pilots Auto Laiks
1. NORA. MIKKELSEN Volkswagen  59:56.0
2. FINJ. LATVALA Volkswagen +3.3
3. NORM. ØSTBERG Citroen +25.8
4. FINM. HIRVONEN Ford +27.4
5. ESTO. TANAK Ford +29.9
6. FINJ. HÄNNINEN Hyundai +57.4
7. GBRK. MEEKE Citroen +1:32.0
8. SWEP. TIDEMAND Ford +1:33.3
9. NORH. SOLBERG Ford +1:48.2
10. GBRE. EVANS Ford +1:59.0