Nav noslēpums, ka Formula 1 čempionāts šobrīd atrodas jaunas komandas meklējumos, tomēr itāļu izdevums “Autosprint” ziņo, ka iespēja stāties uz starta nākamgad varētu tikt dota pat divām jaunām komandām.

Ir zināms, ka gatavību veidot jaunas F1 komandas uz 2015. gada sezonu pieteikuši vismaz trīs cilvēki. Viens no tiem ir veiksmīgās NASCAR komandas “Stewart-Haas Racing” īpašnieks Žene Hāss (attēlā), otrs ir bijušais “Force India” komandas vadītājs Kolins Kolless, bet trešais – serbs Zorans Stefanovičs ar savu “Stefan GP” projektu, kas pie F1 durvīm klauvē ne pirmo reizi.

“F1LV

“Autosprint” vēsta, ka Stefanoviča izredzes vērtējamas kā zemas, kamēr Hāsa un Kollesa plānus Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) varētu atzīt par pietiekami ambicioziem un reāliem. Sīkāka informācija gan pagaidām nav pieejama.

“Tas gan nav oficiāli apstiprināts,” raksta itāļu izdevuma korespondents Roberto Činčero. “Taču baumo, ka durvis uz Formulu 1 ir atvērtas divām jaunām komandām.”

Tas, kura vai kuras jaunās komandas startēs 2015. gada Formula 1 sezonā, kļūs zināms jau šī mēneša beigās, kad FIA ir solījuši publiskot pieņemto lēmumu.