“Red Bull” jauno pilotu akadēmija savā paspārnē ir paņēmusi jauno pilotu Janu Mardenboro, kurš 2011.gadā uzvarēja datorspēļu sacīkšu čempionātā.

“F1LV

Pirms pāris gadiem “Nissan” izvērta īpašu jauno talantu atlases shēmu, kurā izsijāja spožākos sacīkšu datorspēļu talantus, kurus vēlāk pārbaudīja jau sacīkšu simulatoros un labākajiem no tiem piedāvāja iespēju debitēt reālās sacīkstēs. Mardenboro šādā veidā iekļuva vispirms GT programmā, bet pērn jau solīdi debitēja formulu sacīkstēs – Formula 3 čmepionātā un “Toyota Racing Series”. Šogad “Red Bull” ir paņēmuši jauno britu savā paspārnē un nodrošinās viņam vietu “Arden” GP3 komandā.

“Es jūtos gatavs GP3 čempionātam,” paziņoja Mardenboro. “Esmu cītīgi gatavojiem un man apkārt ir pareizie cilvēki, lai veicinātu manu attīstību. Tādejādi es pilnībā varu koncentrēties uz sacīkstēm. Formulā 3 es iemācījos ļoti daudz – gan mašīnā, gan ārpus tās un turklāt ievērojami progresēju arī fiziskās sagatavotības ziņā. Esmu drošs, ka iemaņas, ko guvu F3, man ļoti noderēs GP3 sacīkstēs.”

Jāpiebilst, ka Mardenboro pērn izcīnīja sesto vietu britu F3 čempionātā un bija 13.pozīcijā Eiropas F3 kopvērtējumā. Savukārt Toyota Racing Series” viņš finišēja otrais aiz uzvarētāja Endrjū Tanga.

Tostarp GP3 komandas “Arden” sastāvā Mardenboro pievienosies Robertam Vizoī un Patrikam Nīderhauzeram. Nevar aizmirst, ka tieši “Arden”, kas daļēji pieder Markam Vēberam un Kristianam Horneram, sastāvā GP3 čempiona titulus izcīnīja Mičs Evanss (2012.gadā) un Daņila Kvjats (2013.gadā).

Jana Mardenboro vizīte “Red Bull”