Britu autosportiste Sūzija Volfa kļūs par pirmo sievieti pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma, kas piedalīsies “Grand Prix” nedēļas nogales oficiālajās sesijās.

“Williams” komanda Volfu kā vienu no attīstības programmas pilotiem nolīga 2012. gadā un kopš tā laika viņai ir bijusi iespēja piedalīties jauno braucēju F1 testos, kas pagājušā gada jūlijā notika Silverstounā.

Tagad “Williams” komandas vadība apstiprinājusi, ka Volfa šogad piedalīsies arī divu “Grand Prix” posmu piektdienu treniņbraucienos. Tāpat viņai būs iespēja aizvadīt vienu no četrām F1 testu dienām, kas notiks sezonas laikā.

Pēdējā sieviete, kas piedalījās “Grand Prix” nedēļas nogales sesijās, bija Džovanna Amati 1992. gadā, kad viņai neizdevās kvalificēties sacīkstēm Dienvidāfrikā, Meksikā un Brazīlijā. Vēl pirms tam neveiksmīgi kvalificēties mēģinājušas arī Daivina Galika un Dezirē Vilsone, bet vienīgās sievietes, kas startējušas Formula 1 sacensībās ir Marija Terēza de Filipis un Lella Lombardi.

Sūzija Volfa (pirms kāzām ar “Mercedes” komandas izpilddirektoru Toto Vulfu – Stodarte) ir 31 gadu veca. Viņas lielākā pieredze ir septiņas DTM čempionātā pavadītās sezonas, bet vēl pirms tam Volfa startējusi arī Lielbritānijas F3 un Lielbritānijas F-Renault čempionātos.

1 KOMENTĀRS