“Red Bull” tehniskais vadītājs Adrians Ņūvijs ir atzinis, ka komandai pērn vajadzēja krietni agrāk pilnībā pārslēgties uz 2014.gada modeļa attīstību.

“RB10” modelis testos nav parādījis sevi no labākās puses, kopā veicot vien 320 apļus 12 testu dienās Heresā un Bahreinā. Tas ir mazāk kā trešdaļa nekā spēja noriņķot tuvākie pērnā gada konkurenti “Mercedes” komanda. Galvenās problēmas skar “Renault” dzinēju un dzesēšanas sistēmu.

Vēl 2013.gada augustā “Red Bull” nolēma turpināt “RB09” tehnisko attīstību, lai vairotu iespējas izcīnīt abus titulus. Toreiz, dodoties augusta brīvdienās, Sebastianam Fetelam bija 42 punktu pārsvars pār tuvāko sekotāju Kimi Raikonenu. Turpinājumā Fetels izcīnīja uzvaras pēdējās deviņās sacīkstēs.

“Atskatoties, ir jāsecina, ka gudrāk būtu bijis krietni laicīgāk sākt pilnībā pievērsties jaunajam modelim,” paziņoja Ņūvijs intervijā “Red Bull” žurnālā “Red Bulletin”. “Augustā neviens nespēja iedomāties, ka mēs būsim tik tālu priekšā pārējiem ar RB09 modeli.”

Attiecībā par jauno modeļu dīvainajiem purngaliem, Ņūvijs visu atbildību novēla uz nepārdomātiem tehniskajiem noteikumiem: “Acīmredzot drošības apsvērumu dēļ tika noteikti divi obligātie augstuma līmeņi: kokpitam un purngaliem, tomēr netika ņemta vērā jebkāda saistošā daļa starp šiem līmeņiem.”