Formula 1 jaunās paaudzes piloti Kevins Magnusens un Valteri Botass uzskata, ka šogad piloti dos lielāku ieguldījumu kopējā rezultāta sasniegšanā.

Būtiskās tehniskās izmaiņas šogad ir liekušas krietni lielāku uzsvaru uz dzinēja rādītājiem un degvielas taupību. Pēc pilotu domām jaunie modeļi, kas ir ar krietni zemāku piespiedējspēka līmeni, ļauj vairāk izpausties pilota spējām un dotībām nekā tas bija V8 dzinēju ēras laikā.

“Šīs patiesi ir sacīkšu mašīnas, kas domātas pilotiem – krietni vairāk nekā iepriekšējā paaudzē,” paziņoja F-Renault 3.5 čempions Magnusens. “Pērn ar lielo piespiedējspēku pilotēt nebija grūti, tomēr šogad formulas ir jāmāk novaldīt un es domāju, ka tas ir lieliski. Nav viegli, jo ir liels griezes moments un tas sarežģīs riepu taupīšanu. Pilotam ir jābūt prasmīgam un jāspēj uzmanīgi operēt ar gāzes pedāli.”

“Joprojām nebūs iespējams uzvarēt ar tehnisku, kas nav spējīga uzvarēt,” turpināja Magnusens. “Taču šī ir Formula 1, kur svarīga ir pilota un mašīnas kombinācija. Es ceru, ka mēs redzēsim, kā piloti dod krietni lielāku ieguldījumu kopējā sniegumā.”

“Williams” pilots Valteri Botass piekrita, ka agresīvais griezes moments un samazinātais piespiedējspēka līmenis padarīs šīs formulas grūtāk vadāmas.

“Tagad jaudas attiecība pret piespiedējspēku un saķeri ir lielāka kā pērn un tas nozīmē, ka kļūs grūtāk pilotēt,” paziņoja Botass. “Turklāt sacīkšu distancē būs jātaupa ne tikai riepas, bet arī degviela. Visu to saliekot kopā, es piekrītu, ka pilota loma šogad būs lielāka. No pilotēšanas viedokļa šogad būs ļoti svarīgi taupīt degvielu un tajā pašā laikā nezaudēt īpaši apļa laika izteiksmē.”

1 KOMENTĀRS

  1. teoreetiski jaunaas mashiinas naak par labu eleganti braucoshajiem pilotiem. taadiem kaa Sebs, Raikonens un Batons. toties taadiem max-pusheriem kaa Hamiltons var klaaties gruuti to visu taupiishanu savilkt kopaa. gruuti spriest par Alonso. vinjsh parasti pamanaas izmainiit savu braukshanas stilu peec nepiecieshamiibas. cik agriinajaa Renualt karjeraa vinjsh asi cirta liikumaa, tik mieriigi vinjsh to dara peedeejaa laikaa.

    domaaju ka buus lieli paarsteigumi no Botasu Valtera un no Magnusena.