Pirmās sacīkstes šajā sezonā nedēļas nogalē leģendārajā Nirburgringas trasē aizvadīja Latvijas autosportists Konstantīns Calko. Lai gan otrajā sacīkstē bija iespēja tikt uz pjedestāla, pietrūka viena apļa, lai to īstenotu.

Calko šogad aizvada trešo sezonu “Radical European Masters” čempionātā un otro gadu pēc kārtas startē spēcīgākajā klasē “Masters”, startējot ar “Radical SR8 RX” automobili. Tiesa, šogad Calko auto dala ar citu braucēju, Hesusu Fusteru no Spānijas, kurš ir mazāk pieredzējis un vismaz pagaidām arī vairākas sekundes katrā aplī lēnāks.

“F1LV

Pirmais posms notika Vācijā, kur bija jāveic divas 50 minūtes garas sacensības, taču nedēļas nogali aizēnoja problēmas ar ātrumkārbu. Tehniska defekta dēļ pirmajā kvalifikācijā, kur tika noteikta starta kārtība pirmajam finālbraucienam, Calko/Fusteram neizdevās uzstādīt rezultātu, bet otrajā kvalifikācijā, par spīti tam, ka auto nebija noregulēts atbilstoši sausai trasei un pirms tam nebija iespēja veikt pietiekami daudz treniņapļus, Calko sasniedza sesto laiku. Kopumā šajā nedēļas nogalē uz starta izgāja 25 piloti un pirmo reizi vēsturē sacīkstes tika translētas tiešraidē.

Pirmā brauciena startā pie stūres sēdās Fusters. Par spīti tam, ka bija jāstartē no pašām beigām, turklāt vēlāk Calko saņēma “Stop & Go” sodu, mašīna tika nogādāta finišā desmitajā vietā.

“Pirmā sacīkste bija interesanta, jo startējām no pēdējās vietas,” stāsta 20 gadus vecais Konstantīns Calko. “Hesusam padevās labs starts un vienu pēc otra sāka apdzīt konkurentus. Kad viņš tika līdz 14. pozīcijai, pie stūres sēdos es. Jau trešajā aplī uzstādīju vienu no sacensību ātrākajiem rezultātiem un izdevās pakāpties uz septīto vietu, bet tad saņēmām sodu un biju spiests iebraukt boksos. Zaudējām apmēram 40 sekundes, atkritu uz 15. vietu, pēc tam dažus braucējus apdzinu un finišēju desmitais. Bijām ļoti pārsteigti par savu ātrumu, jo pat bez treniņiem varēju uzstādīt “Top 3” apļu laikus. Tiesa, neviens nezināja par ko saņēmām “Stop & Go” sodu. Visticamāk, tas bija par to, ka vairākas reizes pārbraucām pāri baltajai līnijai.”

Pirmajā sacīkstē uzvarēja cits “Speed Factory Racing” pilots Tristans Vīdass no Igaunijas, kam šī ir pirmā sezona čempionātā.

Pirmā brauciena rezultāti:

1. Tristan Viidas, 25 apļi
2. Bradley Smith, +14.808
3. Mark Smithson/Stuart Moseley, +15.770
4. Chris Hyman/Bradley Ellis, +39.037
5. Terrence Woodward/Ross Kaiser, +39.574
6. Tony Wells/James Littlejohn, +46.984
7. Marcel Marateotto/Marco Cencetti, +50.346
8. Tom Jordan/Alex Kapadia, +1:02.554
9. Tom Gladdis, +1:06.947
10. Jesus Fuster/Konstantīns Calko, +1:21.743

Otrajā braucienā pie stūres pirmais sēdās 2013. gada “Radical European Masters” vicečempions Calko, kura iesākto veiksmīgi turpināja Fusters. Diemžēl ātrumkārba defekta dēļ neizdevās sasniegt finišu, lai gan izstāšanās brīdī pēdējā aplī Fusters atradās trešajā pozīcijā. Šoreiz uzvarēja Kristians Kronegards, bet Vīdass ar Calko palīdzību finišēja otrais.

“Gāja izcili, taču diemžēl otrajā braucienā nefinišējām,” skaidro Calko. “Iesākām ļoti labi, cīnījos līdz galam un braucu uz visiem 100 procentiem. Sākumā biju sestais, tad pakāpos uz piekto vietu un sāku tuvoties braucējiem, kas cīnījās par otro līdz ceturto pozīciju. Otrās vietas īpašnieks atrāvās, bet Tristans Vīdass un Alekss Kapadija cīnījās par trešo vietu. Bija moments, kad varēju aizbraukt garām viņiem abiem, bet nolēmu palīdzēt komandas biedram un sāku cīnīties tikai ar Kapadiju, lai Vīdass “aizlidotu” prom. Kad tas notika, apdzinu Kapadiju un tobrīd biju ceturtais. Izdevās labi nomainīties, Hesusam arī paveicās, jo divi priekšā braucošie piloti saņēma “drive through” sodu. Tomēr četrus apļus pirms beigām atkal salūza ātrumkārba – taisnēs Hesuss bija spiests braukt ar piekto pārnesumu, bet līkumos ar ceturto. Citos pārnesumos nevarēja pārslēgties. Viņš paveica izcilu darbu, cīnījās līdz galam, pa radio uzklausīja visus manus padomus. Sacīkste bija lieliska, tomēr šis ir tehniskais sporta veids un diemžēl nespējām finišēt.”

Calko/Fusters otrajā braucienā tika klasificēti 13. pozīcijā, zaudējot vadošajiem braucējiem vienu apli.

Otrā brauciena rezultāti:

1. Christian Kronegard, 25 apļi
2. Tristan Viidas, +19.663
3. James Littlejohn/Tony Wells, +49.287
4. Alex Kapadia/Tom Jordan, +52.626
5. Marcel Marateotto/Marco Cencetti, +56.197
6. Jeremy Ferguson, +1:02.588
7. Terrence Woodward/Ross Kaiser, +1:04.752
8. Bradley Smith, +1:05.128
9. Jaap Bartels, +1:20.668
10. Jamie Constable, +1:30.653

13. Konstantīns Calko/Jesus Fuster, +1 aplis

Nākošais “Radical European Masters” čempionāta posms risināsies 17. un 18. maijā Brendshečas trasē, Lielbritānijā.

“Ļoti ceru, ka jau pēc pāris posmiem spēsim cīnīties par pirmo trijnieku katrā sacīkstē,” nosaka Konstantīns Calko. “Esmu ļoti pateicīgs komandai, sponsoriem “Regula Baltija” un “Pieci PA”, kā arī liels paldies līdzjutējiem un ģimenei par atbalstu!”

Informāciju sagatavoja:
K.Calko preses pārstāvis Juris Dargēvičs

1 KOMENTĀRS

  1. uzteicami, ka sacīkstē bija progress!

    Dievamžēl, nācās palikt uz vīkenda vakti dienestā – atā-atā visi plāni apciemot ‘Ringu..
    Atliek vien cerēt uz un gaidīt uz Spa septembrī..

    Sekmes turpmākajās sacīkstēs!