“Pirelli” ir paziņojuši, ka nebūtu nekādu poblēmu ieviest platākas riepas, lai palielinātu mehānisko saķeri, ja vien komandas nolemtu to darīt.

Nesen arī Felipe Masa aicināja izvērtēt iespēju palielināt riepu platumu un līdz ar to arī saķeres virsmas laukumu, lai nodrošinātu lielāku mehānisko saķeri, kas ļautu pilotiem brīvāk veikt apdzīšanas manevrus līkumos. “Pirelli” esot izvērtējuši iespējas ieviest platākas riepas jau uz šo sezonu, tomēr komandas nolēma to nedarīt.

“F1LV

“Tā bija viena no lietām, ko mēs apspriedām pagājušajā gadā, kad pirmo reizi redzējām jaunos tehniskos noteikumus – tur bija samazināts aerodinamiskais piespiedējspēks un mēs bijām gatavi palielināt mehānisko saķeri,” skaidroja “Pirelli” sporta boss Pols Hemberijs. “Toreiz komandas neuzskatīja, ka tas būtu nepieciešams un vēlējās nemainīgus riepu izmērus un mums bija jāklausa. Taču mēs vienmēr esam teikuši, ka darīsim visu, ko Formula 1 vēlas. Ja viņi vēlas, lai mēs atgriežamies pie vecā tipa platajām riepām, mēs varam izgatavot 15 vai 20 collu riepas. Jūs tikai pasakiet mums un mēs to darīsim, taču jums jāizlemj, ko jūs gribat sasniegt arī šīm izmaiņām.”

Tāpat šajā sezonā “Pirelli” saņem kritiku par pārāk konservatīvu pieeju riepu izstrādē un šobrīd daudzi piloti un eksperti uzsver, ka riepas ir pārāk cietas, tomēr Hemberjs paziņoja, ka plašajā trašu spektrā, kas ir kalendārā, bez kompromisiem neiztikt.

“Mums ir četri riepu tipi un ar to ir jāiztiek visai sezonai dažādās trasēs, līdz ar to dažkārt mēs trāpam tieši desmitniekā ar cietību, bet reizēm mums ir jāiziet uz kompromisiem,” skaidroja Hemberijs. “Tomēr šīs svārstības riepu jomā arī iespējams nodrošina neprognozējamākas sacīkstes.”

1 KOMENTĀRS

  1. Es nesaprotu, ko viņi visu laiku piesienas Pirelli? Kompānija savu darbu veic perfekti un izpilda visu, ko no viņiem prasa. Es domāju, ka tādas riepas, kas nodilst 4-5 apļos ir daudz grūtāk izgatavot, nekā izturīgās 🙂

    Un vispār… mehāniskā saķere izklausās labi… pat ļoti labi, tikai… kur viņi bija pirms sezonas!?

  2. A kāda vaina, tā kā no Beetles pārsēsties pie autobusa stūres, varēs pārmācīties savus jaunos gabarītus, kad, kur, cik vietas kuram atstāt… 🙂 bet varbūtība patstāv, ka pirmajā momentā varētu būt mazliet vairāk “sacīkšu incidentu”…