Formula 1 piloti ir brīdināti turpmāk pēc incidentiem atgriezties trasē ievērojot piesardzību. Šāds brīdinājums no FIA puses izplatīts pēc Kimi Raikonena avārijas Silverstonā, kas somu pilots nesaņēma nekāda veida sodu par savu bīstamo manevru, atgriežoties trasē.

Ātrajā “Wellington Straight” taisnē Raikonens izlidoja no trases un vēlāk mēģināja gandrīz pilnā ātrumā atgriezties, tomēr nelīdzenā trases mala lika zaudēt viņam kontroli pār mašīnu un sekoja smaga sadursme ar barjerām, bet vēlāk “Ferrari” formula tika uzmesta atpakaļ uz trases, kur no sadursmes nespēja izvairīties Felipe Masa. Tomēr FIA nolēma nesodīt Raikonenu, jo soms bija “nedaudz samazinājis savu tempu ārpus trases un plānoja atgriezties trasē veidā, kādā to sagaidīja arī viņa sāncenši.”

Tomēr jau Hokenheimas posma pilotu sanāksmē šis jautājums tika pacelts vēlreiz, bet vēl iepriekš vairāki F1 eksperti, tostarp Nikijs Lauda, atklāti kritizēja FIA par mazdūšību, nesodot Raikonenu par šo incidentu. Tagad FIA ar Vaitingu priekšgalā ir atgādinājusi pilotiem par drošības standartiem gadījumos, kad formula gatavojas atgriezties trasē.

“Mēs nemainām noteikumus, tikai atgādinām par tiem – ja pilots ir izbraucis ārpus trases, viņam jāatgriežas ievērojot drošību un viņš nedrīkst būt guvis priekšrocības no šī manevra,” skaidroja Vaitings. “Arī es piekritu, ka Kimi atgriešanās nebija ļoti droša un viņam bija jābūt uzmanīgākam. Mēs atgādinājām, ka šķērsojot zālienu ir jābūt uzmanīgiem un nevar sagaidīt, ka tur būs tik līdzens kā futbola laukumā. Tas vienkārši nav prognzējams.”