Aizvadītajā nedēļas nogalē GP3 sacensībās Vācijā pirmo uzvaru izcīnīja brits Jans Mardenboro. Savu karjeru autosportā viņš sāka neparasti – spēlējot datorspēles, raksta portāls “autoeuro.lv“.

Savos agrīnajos pusaudža gados visu brīvo laiku Mardenboro pavadīja ieslēdzies savā istabā un spēlējot sacīkšu simulācijas. Mazliet neticami, bet šobrīd, tikai dažus gadus pēc tā, viņš uzskatāms par profesionālu un nu jau pasaulē visai labi atpazīstamu autosportistu.

“F1LV

Šāda iespēja, veidot karjeru autosportā, Mardenboro radās pateicoties “Sony” un “Nissan” kopīgi veidotajai “PlayStation Academy” programmai. 2011. gadā viņš sakāva 90 000 citus “Gran Turismo” spēles fanātus, kļūstot par šīs akadēmijas uzvarētāju. Ar “Nissan” gādību brits pamazām uzsāka gaitas autosportā, jau pēc gada izcīnot pirmo pjedestālu Dubaijas 24 stundu sacīkstēs.

Šobrīd Mardenboro jau var lepoties ar visai lielu pieredzi, jo savos 22 gados kāpis uz pjedestāla arī Lemānas 24 stundu sacīkstē, kā arī braucis Lielbritānijas GT čempionātā, “Blancpain Endurance Series” čempionātā un Eiropas F3 čempionātā. Šogad Mardenboro pievienojās “Red Bull” F1 komandas vadītājam Kristianam Horneram piederošajai “Arden International” komandai, kļuva par “Red Bull” attīstības programmas dalībnieku un startē GP3 formulu čempionātā.

Hokenheimā Mardenboro aizvadīja sezonas ceturto posmu un uzvarēja trešajā braucienā, startējot no “pole position”. Tā ir viņa pirmā uzvara starpautiska mēroga formulu sacensībās. Savukārt sezonas kopvērtējumā viņš pašlaik ieņem desmito pozīciju.

Ar “PlayStation Academy” programmas palīdzību karjeru veido arī citi nu jau bijušie “geimeri”, taču Mardenboro pagaidām ticis vistālāk no viņiem, vismaz popularitātes ziņā.

1 KOMENTĀRS